Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-07-03

Į Vilnių sugrįžo oranžiniai dviračiai

  
Į Vilnių sugrįžo oranžiniai dviračiai Vilniaus meras Artūras Zuokas atgaivino anksčiau fiasko patyrusį projektą – oranžinius dviračius.

Į Vilniaus gatves išriedėjo oranžiniai dviračiai. Tai jau antrasis sostinės mero Artūro Zuoko bandymas paskatinti miestelėnus ir svečius persėsti ant dviratės transporto priemonės. Pirmasis dviračių nuomos punktas šią savaitę buvo atidarytas miesto centre esančioje Vinco Kudirkos aikštėje. Oranžinių dviračių sezonas šiemet Vilniuje oficialiai prasidės liepos 15-ąją ir tęsis iki spalio 15-osios.

„Tiesa“ primena, kad tai jau antrasis mero bandymas-skatinamas naudotis oranžiniais dviračiais. Prieš daugiau nei dešimt metų vilniečiai taip pat turėjo progą važinėtis šia transporto priemone, tačiau vagys per kelias dienas praktiškai visus oranžinius dviračius išvogė. Dabar gi tikimasi, kad visuomenė jau subrendusi ir vagysčių bus žymiai mažiau, o gal ir visai nepasitaikys, nes dviračius reiks atsiimti specialiai įrengtose vietose, už juos susimokėti, o grąžinti jau kitame taške – nuomos terminale.
„Oranžinis dviratis vėl grįžta į Vilniaus gatves. Startavome su šia idėja anksčiau nei Paryžius, tačiau, deja, dėl įvairių priežasčių projektas nebuvo iki galo įgyvendintas. Tikiuosi, kad šiandien pristatomą sistemą ir dviračius vilniečiai naudos ir saugos geriau, nei buvusią prieš 12 metų“, - teigė sostinės vadovas A. Zuokas.
Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės išplatinta informacija, mieste bus įrengtos 24 stotelės, veiksiančios visą parą. Nuomos punktai bus išdėstyti kas 300-400 metrų. Iš viso nuomai bus skirta 200 dviračių. Taip pat pranešta, kad investicijos į šį projektą sieks 22 mln. litų.
 
Norintieji išsinuomoti oranžinį dviratį turės įsigyti sezoninę vartotojo kortelę už 20 litų. Su ja bus galima pirmą pusvalandį dviračiu naudotis nemokamai, antras pusvalandis kainuos 1,5 Lt, trečias – 5 Lt. Ketvirto ir kitų vėlesnių pusvalandžių kaina sieks 12 litų.
 
Jeigu vilniečiai ar miesto svečiai nenorės pirkti sezoninės kortelės, tuomet bus galima įsigyti bilietą, galiosiantį tris paras. Jo kaina – 10 litų.
  

Žymos: Vilnius, Dviračiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sėdi lauke du vyrai ir vienas sako:
− Ar žinai kodėl blondinės sėdi prie lango kai žaibuoja?
− Nežinau. O kodėl?
− O todėl, kad jos mano, kad fotosesija atvažiavo..