Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Delfi.lt ir Tiesa.com inf.   |   2011-08-29

Ieškantys darbo Lietuvoje laukiami prekyboje ir pramonėje

  
Ieškantys darbo Lietuvoje laukiami prekyboje ir pramonėje Darbo rinka suaktyvėja vasaros pradžioje.

Vasara Lietuvoje visuomet galima pasidžiaugti geresniais darbo rinkos rezultatais. Šie metai – ne išimtis. Daugiau darbuotojų buvo įdarbinta vasaros pradžioje, o antrame ketvirtyje laisvų darbo vietų skaičius sumažėjo.

Kaip praneša portalas “Delfi”, remdamasis Statistikos departamento duomenimis, antrojo šių metų ketvirčio pabaigoje Lietuvoje buvo 9,5 tūkst. laisvų darbo vietų – 0,6 tūkst. mažiau nei prieš ketvirtį.
Šiuo metu daugiausiai laisvų darbo vietų prekybos, transporto sektoriuose. Daug darbuotojų ieško ir sauga užsiimančios bendrovės. Jose trūksta nuo šimto iki pusės tūkstančio darbuotojų. Po kelis šimtus laisvų darbo vietų yra žmonių sveikatos priežiūroje ir socialiniame darbe bei pramonėje. Per metus didžiausią darbuotojų stygių pajuto prekybos sektoriuje veikiančios bendrovės.
 
Panaši padėtis pramonėje. Anksčiau pasirodžiusiuose pranešimuose teigiama, kad priežastys, kodėl šiose srityse trūksta tiek darbuotojų, yra mažas atlygis, varginantis darbo grafikas ir pernelyg dideli darbdavių reikalavimai.
 
Analizuojant pateiktus duomenis, peršasi išvada, kad kol kas sparčių atsigavimo ženklų nematyti NT sektoriuje. Čia nedaugėja ne tik sandorių, bet nėra ir daug darbdavių, kurie ieškotų specialistų į laisvas darbo vietas. Be to, šiame sektoriuje pastaruoju metu ir maža darbuotojų kaita.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras nusprendė išsiskalbti drabužius. Pasisukiojęs šalia skalbimo mašinos, riktelėjo:
– Brangioji, kokį režimą reikia nustatyti?
– Pasižiūrėk, kas parašyta ant tavo marškinėlių.
– „Žalgiris“ - mūsų komanda!“