Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-04-25

Internautus supriešino emigracija

  
Internautus supriešino emigracija

Istorikas Aurimas Švedas kartu su bendrautoriais iš internautų komentarų sudarė knygą „Lietuvio autoportretas: intelektualinė provokacija“, kurioje analizuojama, kaip anoniminiuose komentaruose atsispindi viešoji opinija. Tyrimo metu paaiškėjo, jog internete ypač ryški emigracijos tema, suskaldžiusi visuomenę į dvi dalis.


Knygoje nagrinėjama, kokias charakterio savybes lietuviai aptarinėja internete, kaip žiūri į kitas tautas; kokios datos lietuviams yra svarbios ir ką jos jiems reiškia; kokie lietuviškumo simboliai patys svarbiausi ir internautų dilema – išvažiuoti ar pasilikti Lietuvoje ir prisidėti prie jos kūrimo, rašoma DELFI publikacijoje.
Visuomenę supriešino emigracija
 
DELFI rubrikos „Vox populi“ tekstuose ir komentaruose prie jų, knygos autorių pastebėjimais, lietuviai kelia du pagrindinius klausimus: ar mes iš tiesų tokie liūdni ir nelaimingi ir kodėl mes sau tokie atrodome. Pasak autoriaus, paaiškėjo, jog lietuviai nėra tik paniurėliai, jie moka būti šmaikštūs ir autoironiški, o tai – vienas visuomenės sveikimo simptomų.
 
Kaip teigiama publikacijoje, sociologų paskaičiavimu apie 40 proc. Lietuvos gyventojų turi artimųjų, gyvenančių užsienyje.
 
Visuomenės susiskaldymą į „išvykusius“ ir „likusius“, pasak autoriaus A. Švedo, lemia dvi priežastys: dauguma išvažiavo pasilikdami nuoskaudą dėl įvairių priežasčių, antra - išvažiavę lietuviai lietuviškoje žiniasklaidoje dažniausiai apie save skaito ką nors negatyvaus.
Šios priežastys, pasak istoriko, ir provokuoja nesusikalbėjimą tarp emigrantų ir pasilikusių.
Pasak A. Švedo, iš straipsnių ir komentarų matyti,kad tiek pasilikusiems, tiek išvažiavusiems rūpi ne tik pinigai, bet ir intelektualinis bei emocinis klimatas visuomenėje ir valstybėje.
Istorikas pabrėžia, kad komentatoriai ne tik lieja pyktį, ar atsikrato neigiamomis emocijomis, bet yra ir aktyvūs patriotai, kuriems rūpi visuomenės bei valstybės likimas. Pasisakymai virtualioje erdvėje gali veikti ir kaip autoterapija, skleidžiant samoningą agresiją.
 
Nemokamą el. knygą gali skaityti visi
 
Knygą „Lietuvio autoportretas: intelektualinė provokacija“ galima atsisiųsti nemokamai. Pats autorius sakosi nusprendęs leisti tai daryti, nes visi komentatoriai – knygos bendraautoriai.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jūs su Jonu tokia laiminga pora, 40 metų kartu. Išduokite laimingo gyvenimo paslaptį!
– Nagi, Maryte, pati pagalvok: Jonas yra – aš gaminu valgyt, jis vilki drabužius – aš skalbiu, jis visur netvarkingai išmėto daiktus – aš surenku… Ir ką gi aš be jo daryčiau?...