Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-08-20

Iš „Google” ir „Facebook” 122 mln. pavogęs lietuvis savo kaltę neigia

  
Iš „Google” ir „Facebook” 122 mln. pavogęs lietuvis savo kaltę neigia
© BNS
E.Rimašauskas ederaliniame teisme su teisėja Barbara Moses bendravo per vertėją.
E. Rimašauskas teismo neprašė jį paleisti už užstatą ir šiuo metu tebėra sulaikytas.

Lietuvis Evaldas Rimašauskas, kaltinamas iš „Google” ir „Facebook” pavogęs daugiau nei 100 mln. dolerių, teisme kaltinimus stambiu sukčiavimu neigė.

Vyras federaliniame teisme su teisėja Barbara Moses bendravo per vertėją.
Lietuva 48-erių Evaldą Rimašauską JAV išdavė trečiadienį. Amerikos pareigūnai atvyko palydėti lietuvio į JAV, Manhetene ketvirtadienį vykusį federalinį teismą, kuriame lietuvis savo kaltę neigė.
 
Anot Lietuvos apeliacinio teismo, E.Rimašauskas kaltinamas apgaulės būdu iš „Google“ išviliojęs 23,26 mln. JAV dolerių, iš „Facebook“ – 98,88 mln. JAV dolerių.
 
E. Rimašauskas teismo neprašė jį paleisti už užstatą ir šiuo metu tebėra sulaikytas.
 
Lietuvis buvo apskundęs Lietuvos sprendimą išduoti įtariamą nusikaltėlį JAV, tačiau teismas atmetė E.Rimašausko skundą. Šio teismo sprendimas ekstradicijos byloje yra galutinis ir neskundžiamas.
„E.Rimašausko išdavimo pagrindu pripažinta tai, kad žala galimai kilo būtent Jungtinėse Amerikos Valstijose registruotoms įmonėms“, – rašoma teismo pranešime spaudai.
 
Kaltinimus dėl sukčiavimo, pinigų plovimo ir tapatybės vagystės E.Rimašauskui pateikė JAV Niujorko Pietinės apygardos Prisiekusiųjų teismas. Už pirmuosius du nusikaltimus gresia laisvės atėmimas iki 20 metų.
 
E. Rimašauskas. BNS nuotr. E. Rimašauskas. BNS nuotr.
Anot teismo, JAV pareigūnai pateikė duomenis, kad 2013–2015 metais nelegalų verslo planą sugalvojo ir įgyvendino E.Rimašauskas „bei kiti nustatyti ir nenustatyti asmenys“.
 
Pagal kaltinimą, E.Rimašauskas dalyvavo JAV įmonių „Google“ ir „Facebook“ apgaulės schemoje ir apgaulės būdu įtikino lėšas, skirtas Taivane veikiančiai įmonei „Quanta Computer Ine.“, su kuria abi įmonės palaiko nusistovėjusius verslo ryšius, pervesti į banko sąskaitas, priklausančias apgaulingai Latvijos įmonei „Quanta Computer Ine.“.
 
„Google“ ir „Facebook“ buvo apgaule įtikintos pervesti lėšas Latvijoje veikiančiai įmonei „Quanta Computer“, pasitelkus el. pašto korespondenciją, kuri buvo siunčiama JAV įmonėms, maniusioms, kad tai Taivano įmonės „Quanta Computer“ korespondencija. Šiuose el. laiškuose, kurie buvo siunčiami iš tokių el. pašto adresų, kurie atrodė, lyg priklausytų tikrajai įmonei „Quanta”, buvo reikalaujama mokėjimų, kurie buvo skirti tikrajai įmonei „Quanta“, tačiau atsidūrė apgaulingos Latvijos įmonės „Quanta “ sąskaitose Latvijos banke „SEB Bank“ įmonės „Google“ atveju ir Kipro banke „Eurobank“ įmonės „Facebook“ atveju.
 
  

Žymos: Facebook, Google, Sukčiavimas , Evaldas Rimašauskas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžta vyras iš žvejybos tuščiomis, nedrąsiai stovi prie slenksčio ir klausia:
– Katinas namie?
Žmona atsako:
– Eik drąsiai, aš jam kilkių nupirkau!