Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com inf.   |   2016-06-13

Išmokas vaikams nori skirti ne tik gausioms šeimoms

  
Išmokas vaikams nori skirti ne tik gausioms šeimoms Prieš rinkimus valdantieji bando įtikti šeimoms su vaikais.

Vyriausybė pasitarime pritarė siūlymui, kad išmokas už vaikus nuo septynerių metų galėtų gauti ne tik gausios šeimos, bet ir tos, kurios augina vieną ar du vaikus.

Vyriausybė pasitarime pritarė siūlymui, kad išmokas už vaikus nuo septynerių metų galėtų gauti ne tik gausios šeimos, bet ir tos, kurios augina vieną ar du vaikus. Pataisose numatyta, jog išmoką gaus visos vaikus auginančios šeimos, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio. Šiuo metu ši suma sudaro 153 eurus.
„Šeimų stiprinimas yra vienas iš svarbiausių vyriausybės prioritetų. Tikiuosi, kad klausimas derybose su Finansų ministerija ir vyriausybės posėdyje neužstrigs, ir bus kuo skubiau sėkmingai priimtas. Manau, kad šiam sprendimui reikalingi 8 mln. eurų per metus nėra didelė našta valstybei“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
 
Pagal dabar galiojančią tvarką į išmoką vaikui nuo septynerių metų šeimos gali pretenduoti tik tuo atveju, jei augina tris ar daugiau vaikų. Išmokos vaikui dydis priklauso nuo vaiko amžiaus: nuo gimimo iki dvejų metų amžiaus skiriama 28,5 euro dydžio išmoka, o vyresniems vaikams – 15,2 euro.
 
Numatoma, kad 2016 metais išmoką vaikui gaus apie 80,9 tūkst. vaikų, o pritarus siūlomoms nuostatoms, išmoką vaikui papildomai gautų dar apie 54,5 tūkst. vaikų, iš viso – apie 135,4 tūkst. vaikų. Pataisoms įgyvendinti per metus reikėtų apie 8,2 mln. eurų.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Lietuvio milijonieriaus dukra pažindina tėvą su nauju vaikinu. Tėvas:
– Butą turi?
Vaikinas:
– Jeigu dievas duos, tai bus ir butas…
– Mašiną turi?
– Duos dievas, bus ir mašina…
– O darbą bent turi?..
– Dievas duos – bus ir darbas.
Vakare dukra klausia tėvo:
– Tėti, tai kaip tau jis?
– Na, kvailokas, bet man patiko, kaip jis mane vadina!