Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-12-21

Išsiaiškins, kaip Lietuva reaguos į „Brexit“

  
Išsiaiškins, kaip Lietuva reaguos į „Brexit“
© Facebook nuotr.
Prie „Brexit“ derybų stalo šalys sės kitais metais.
ES nori, kad „Brexit“ derybose visų bendrijai priklausančių valstybių pozicija būtų vieninga.

Trečiadienį vyriausiasis Europos Sąjungos derybininkas dėl „Brexit“ atvyksta į Lietuvą ir su valdžios atstovais aiškinsis, kaip šalis reaguos į Jungtinės Karalystės pasitraukimą iš bendrijos.

ES ir JK deryboms vadovautis paskirtas bendrijos vyriausiasis derybininkas Michelis Barnieras šiuo metu keliauja po visas sąjungos šalis nares ir su jomis aptaria bendrą strategiją, kaip europiečiai elgsis su britais derybų metu.
Trečiadienį ES įgaliotinis lankysis Lietuvoje ir derybų strategiją aptars su prezidente Dalia Grybauskaite, užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi bei susitiks su seimo nariais.
 
D. Grybauskaitė jau anksčiau yra pareiškusi, jog po „Brexit“ turėtų būti užtikrintos visos Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių teisės bei saugumas. Tą patį prezidentė praėjusią savaitę perdavė ir kitai derybų pusei – JK premjerei Theresai May.
 
ES nori, kad „Brexit“ derybose visų bendrijai priklausančių valstybių pozicija būtų vieninga. Pagrindinis ES reikalavimas besitraukiantiems britams – užtikrinti laisvą sąjungos piliečių judėjimą jeigu britai nori prieigos prie bendros rinkos.
 
JK valdžios atstovai taip pat nesnaudžia ir bando tartis su atskirų ES valstybių valdžiomis dėl abiems pusėms palankių sąlygų.
Derybos dėl „Brexit“ turėtų prasidėti ateinančių metų kovą ir užtrukti nuo pusantrų iki dviejų metų.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Lietuva, Derybos, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Meistras įdėmiai nužvelgia klientą:
– Jums laikrodį pataisyti pagal kainoraštį ar geriau?