Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, urm   |   2019-09-23

Įvyko pirmosios dvišalės politinės konsultacijos su Namibija

  
Įvyko pirmosios dvišalės politinės konsultacijos su Namibija
© urm

Rugsėjo 20 dieną Vindhuke (Namibijos Respublika) įvyko pirmosios dvišalės politinės konsultacijos tarp Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir Namibijos Respublikos Tarptautinių santykių ir bendradarbiavimo ministerijos. Konsultacijų metu aptartos dvišalio politinio ir ekonominio bendradarbiavimo perspektyvos, apsikeista nuomonėmis apie globalius ir regioninius klausimus.

Lietuvos delegacija pristatė saugumo padėtį Europoje, akcentavo poreikį išlaikyti tarptautinės teisės viršenybę ir žmogaus teisių apsaugą pasaulyje.
Susitikimo metu aptarta, kaip paskatinti intensyvesnius verslo, akademinius ir kultūrinius santykius tarp Lietuvos ir Namibijos, pristatytos galimybės Namibijos studentams studijuoti Lietuvoje. Didelis dėmesys skirtas ekonominių ryšių stiprinimui.
 
Lietuvos delegacijos vadovė, Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorė Diana Mickevičienė, pristatė Lietuvos prioritetus ir pabrėžė šalies pasiekimus informacinių technologijų, įskaitant finansines technologijas, gyvybės mokslų, žemės ūkio technologijų bei atsinaujinančios energetikos srityse.
 
Namibijos delegacijos vadovė, Dvišalių santykių ir bendradarbiavimo departamento direktorė ambasadorė Morina Muuondjo, pažymėjo, kad Namibija, būdama stabili ir demokratinė vidutinių pajamų valstybė, siekia aktyviai išnaudoti ekonominės Partnerystės susitarimo su Europos Sąjunga galimybes. Namibiją, kuri susiduria su ypač sunkiais klimato kaitos padariniais, ypač domina bendradarbiavimas atsinaujinančios energetikos ir vandens valdymo srityse.
 
Lietuvos delegacija atkreipė dėmesį, kad verslo ryšius, akademinius mainus bei turizmą neabejotinai paskatintų bevizis režimas Lietuvos Respublikos piliečiams. Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Namibijos užmegzti 2015 metais.
2016 metais Lietuva Namibijai akreditavo ambasadorę Pietų Afrikos Respublikoje Sigutę Jakštonytę. 2019 metų rugsėjo 14 dieną Namibija atidarė konsulatą Kaune, kuriam vadovauja Namibijos garbės konsulas Vismantas Raškinis.
  

Žymos: Politika, Lietuva, Užsienio politika, Namibija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Studentas kaime priverstas ieškotis nakvynės. Ateina pas ūkininką ir prašo priglausti. Ūkininkas:
- Matai, ankštai gyvename. Gali pernakvoti pas mano dukrą vienoje lovoje arba įsitaisyti tvarte.
Studentas mąsto: "Turbūt ir duktė to ūkininko baisi, kad su svetimu į lovą guldo. Gal raupsuota kokia..."
Nusprendžia nakvoti tvarte. Ryte studentas prausiasi prie šulinio. Prie jo prieina graži mergina ir atneša rankšluostį. Studentas nustebęs klausia:
- Kas tu tokia, gražuole?
Mergina:
- Aš ūkininko duktė. O kas tu?
Studentas:
- O aš asilas. Va, iš to tvarto...