Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2014-08-05

Karščio aukos ir skenduoliai

  
Karščio aukos ir skenduoliai Per pirmus vasaros mėnesius vandens telkiniuose nuskendo daugiau nei šimtas žmonių.

Ilgai laukta vasara ir karšti orai žmones gena prie vandens telkinių, tačiau ten pramogos kartais baigiasi tragiškai. Šalies ugniagesiai gelbėtojai šiemet iš įvairių vandens telkinių jau ištraukė 127 nuskendusius žmones, iš jų – tris vaikus. Dar 23 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, nuskendusių žmonių skaičius gali būti didesnis, nes, be ugniagesių, skenduolius ir skęstančiuosius iš vandens ištraukia ir gelbėjimo stočių gelbėtojai, policijos pareigūnai, gyventojai. Vien per vieną parą šią savaitę gelbėtojai ištraukė tris skenduolius Molėtų, Prienų rajonuose. Dar kelių žmonių kūnų ieškoma.
Daug žmonių nuskęsta pernelyg pasitikėdami savo jėgomis, kai kurie jų būna apsvaigę nuo alkoholio. Kitus pražudo neatsargumas. Mat karštomis dienomis jie šokinėja į vandenį nepažįstamuose vandens telkiniuose, kur tam netinkamas ir pavojingas dugnas, į kurį atsitrenkus ir susižaloja bei nuskęsta.
 
Patariama nesimaudyti pavalgius, draudžiama maudytis pavartojus svaigiųjų gėrimų. Gelbėtojai primena, kad nereikėtų maudytis vienam, o mažamečiai vaikai gali maudytis tik suaugusiųjų prižiūrimi. Vaikų vienų negalima palikti ir nedideliuose baseinėliuose. Žiniasklaidoje šią vasarą buvo ne vienas pranešimas apie tai, kad kelių metų vaikai nuskendo visai šalia namų esančiuose tvenkiniuose ar net negiliuose baseinuose.
 
Artimiausiomis dienomis karštis atslėgti neturėtų. Prognozuojama, kad oras įkais iki 30 ir daugiau laipsnių.
 
***
Baltarusiai sukūrė šmaikštų video, kas laukia girto žmogaus vandenyje
  

Žymos: Nelaimės, Karščiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona sutinka vyrą, grįžusį iš darbo:

– Na, pagaliau!

– Kas pagaliau? Negi aš pavėlavau?

– Ne, pagaliau nuo tavęs kvepia padoriais moteriškais kvepalais!

*******