Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-06-21

Karštis Lietuvoje muša rekordus

  
Karštis Lietuvoje muša rekordus Šis savaitgalis Lietuvoje vadinamas karščiausiu per visą vasarą.

Šį savaitgalį oro temperatūra Lietuvoje pakils į neregėtas aukštumas. Penktadienį termometro stulpelis laikysis virš 30 laipsnių, tačiau sinoptikai perspėja, jog jutiminė temperatūra gali siekti 42 laipsnius šilumos.

Didžiausias karštis laukia pajūrio gyventojų bei svečių. Meteorologų teigimu, ši kaitra atkeliavo į Lietuvą iš Šiaurės Afrikos – tai kol kas karščiausia šios vasaros diena. Hidrometeorologijos tarnybos atstovės teigimu, toks karštis nepraeina savaime, tad šį vakarą bei antroje savaitgalio pusėje laukiama audros, škvalo su liūtimis ir kruša.
Joninių išvakarėse, sekmadienį, kai kuriose Lietuvos vietose palis, tačiau įdienojus laikysis apie 25-28 laipsnių šilumos.
 
Specialistai įspėja, kad aukščiausiai oro temperatūrai perkopus 30 laipsnių ribą kyla didelis pavojus žmogaus sveikatai. Karštomis dienomis svarbu laikytis visų rekomendacijų, kaip elgtis esant kaitrai, siekiant apsaugoti savo ir aplinkinių sveikatą.
 
Karštą dieną patariama likti namuose, vengti tiesioginių saulės spindulių arba ją susiplanuoti vėsiose patalpose: bibliotekoje, kino teatre, prekybos centre ir pan. Patalpose patariama naudoti ventiliatorius ar oro kondicionierius, tik svarbu prižiūrėti, kad patalpos oro temperatūra nebūtų žemesnė nei 18 laipsnių. Langus galima uždengti užuolaidomis, roletais ar medžiaga su aliuminio paviršiumi, kuri atspindėtų saulės spindulius.
 
Karštą dieną gerti reikia dažniau nei ima troškinti – skysčius gerkite nuolat, po truputį, visą dieną, nelaukdami, kol ištrokšite. Geriausiai tam tinka mineralinis, mineralizuotas, geriamasis arba pasūdytas vanduo. Reikėtų vengti skysčių su kofeinu, alkoholiu ir gėrimų su cukrumi ar saldikliais – jie skatina didesnį skysčių išsiskyrimą.
 
Nepatartina valgyti riebaus ir sunkiai virškinamo maisto, labiau tinka skysti produktai, lengviau pasisavinami liesi pieno produktai, vaisiai ir daržovės.
 
  

Žymos: Orai, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas rūpinasi panele:
– Na, kas atsitiko, ko taip raudi?
– Mano tėvai ne... nenori, kad mes su... susitikinėtume!
– Nesisielok, – guodžia ją vaikinas. – Aš susirasiu kitą panelę.