Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2015-01-05

Kodėl lietuviai maistą perka brangiau nei vokiečiai?

  
Kodėl lietuviai maistą perka brangiau nei vokiečiai? Baltarusiai palygino maisto kainas savo, Vokietijos ir Lietuvos parduotuvėse.

Euras judina gana tvirtai Lietuvoje suręstus prekybininkų pamatus. Dar iki naujos valiutos – euro – įvedimo šalies gyventojai buvo raginami pranešti apie prekių ir paslaugų brangimą, jeigu kilo įtarimas, jog kainos buvo keliamos arba apvalinamos dirbtinai. Tokių skundų vartotojų teises ginančios institucijos gavo nemažai, tačiau gąsdinančių baudų verslininkai nesulaukė, o žmonės liko nusivylę.

Dabar gi sukruto ir seimo nariai. Konservatorius Kęstutis Masiulis kreipėsi į ūkio ministrą Evaldą Gustą, kurio pavaldiniai turėtų atlikti patikrinimą ir paaiškinti, dėl kokių priežasčių tų pačių produktų kainos Vokietijoje ir kitose euro zonos šalyse yra pastebimai mažesnės nei Lietuvoje.
Tokia iniciatyva kilo po to, kai Baltarusijos naujienų tarnyba atliko maisto kainų palyginimą. Žurnalistai lygino tokių pačių arba panašių produktų kainas Lietuvos, Vokietijos ir Baltarusijos prekybos centruose. Kaip skelbė portalas Delfi.lt, Lietuvoje į tikrintojų akiratį buvo pakliuvusios „Rimi Lietuva“, „Aldi“ Vokietijoje ir „Evroopt“parduotuvės Baltarusijoje.Konstatuota, kad Lietuvoje produktai kainavo brangiausiai.
 
Seimo nario K. Masiulio teigimu, paskelbtus duomenis reikia atidžiai patikrinti, nes baltarusiai gali specialiai skelbti tiesos neatitinkančią informaciją. Tačiau jis taip pat akcentavo, kad lietuviai dažnai viešai skundžiasi aukštomis maisto kainomis ir atvirai teigia, kad tiek Lenkijoje, tiek minėtoje Vokietijoje panašūs produktai kainuoja gerokai pigiau.
 
 
  

Žymos: Maistas, Prekyba, Euras, Kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikystėje aš labai bijojau tamsos.
Dabar, kai ateina sąskaitos už elektrą, aš labiau bijau šviesos.