Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-10-20

Krito spaudos laisvės indeksas

  
Krito spaudos laisvės indeksas

Lietuva, Danija ir Japonija pagal spaudos laisvę pasaulyje šiemet dalijasi 11-13 vietomis tarp 178 valstybių, atskleidžia tarptautinės žurnalistų organizacijos „Reporteriai be sienų\" (Reporters sans frontieres) tyrimas. 2009 metais Lietuva tarp 175 valstybių buvo 10 vietoje.

Tyrėjų duomenimis, laisviausia spauda yra Suomijoje, Islandijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Švedijoje ir Šveicarijoje - visos šios valstybės įvertintos nuliniu balu, atspindinčiu spaudos laisvės suvaržymus, praneša BNS. Lietuvoje spaudos laisvė šiemet įvertinta 2,5 balo, tuo tarpu 2009 m. šis vertinimas buvo 2,25 balo.
Tarp trijų Baltijos valstybių šiemet geriausiai įvertinta Estija: 2 balai ir 9-a vieta. 2009-aisiais Estija su 0,5 balo pagal spaudos laisvę pasaulyje užėmė 6-ąją vietą.
Latvijos vertinimas šiemet pablogėjo nuo 3 balų iki 8,5, šiemet Latvija dalijasi 30-31 vietą, kartu su Trinidadu ir Tobagu. Pernai Latvija, su Austrija ir Naująja Zelandija, dalijosi 13-15 vietomis.
 
Paskutiniąsias tris spaudos laisvės indekso vietas jau kelintus metus iš eilės dalijasi Turkmėnistanas, Šiaurės Korėja ir Eritrėja.
Spaudos laisvės indeksą RSF naudodami klausimyną, kuriame įvertinami 43 spaudos laisvės kriterijai. Pirmą kartą spaudos laisvės indeksą ši organizacija paskelbė 2002 metais.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi du vyrai:
– Klausyk, tavo žmona į darbą vaikšto?
– Hm. Vaikšto...
– Teisingai, ir aš saviškei neduodu pinigų talonėliams...