Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-01-12

Laisvės gynėjų dieną temdo politikų trumparegiškumas

  
Laisvės gynėjų dieną temdo politikų trumparegiškumas
© Wikimedia.org
V. Landsbergis nedalyvaus jo nuopelnų nevertinančių parlamentarų organizuojamuose renginiuose seime.
Iniciatyvą lydi šūkis: „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“.

Lietuviai šiomis žvarbiomis sausio dienomis į atlapus segasi neužmirštuolės žiedus, kiti jais pakeičia profilio nuotraukas socialiuose tinkluose. Šį žiedą įsisegti kviečiami visi, kurie nepamiršo 1991-ųjų kruvinų sausio įvykių ir kurie 25-erius metus brangina laisvę.

Minint tragiškus įvykius visoje Lietuvoje organizuojami įvairūs renginiai. Viena simbolinių akcijų sausio 12-ąją įvyko Vilniuje – ant Arkikatedros varpinės sienų pražydo neužmirštuolių žiedai.
Akcijos organizatorių teigimu, šie žiedai – tai ženkliukas, skirtas visiems Lietuvos piliečiams, kad jį įsisegtų į atlapą sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną. Tai būdas parodyti, priminti patiems sau ir kitiems, kad neužmiršome, kodėl esame laisvi, kad vertiname laisvės kovotojų auką, esame dėkingi ir laimingi, kad šiandien galime džiaugtis gyvendami nepriklausomoje Lietuvoje.
 
Gėlės žiedo simbolis pasirinktas parodyti pagarbą kovotojams už laisvę, o neužmirštuolės pvadinime užkoduota mintis, jog kovotojai yra nepamiršti ir šiandien.
 
Iniciatyvą lydi šūkis: „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi“.
 
Renginiai be V. Landsbergio
 
Politikai taip pat ruošiasi minėjimams. Sausio 13-ąją seime vyks iškilmingas posėdis, kurį temdys anksčiau priimtų sprendimų šešėlis. Praėjusių metų pabaigoje parlamentarai nusprendė nesuteikti Laisvės premijos Aukščiausiosios tarybos pirmininkui Vytautui Landsbergiui.
 
Kaip pranešė seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, garbingas svečias buvo kviečiamas dalyvauti iškilimingame posėdyje ir kituose Laisvės gynėjų dienos renginiuose seime, juose dalyvauti atsisakė.
„Aš būsiu visuose renginiuose“, - apie Sausio 13-osios 25-ųjų metinių minėjimą portalui delfi.lt sakė Tėvynės sąjugnos-Lietuvos kriškščionių demokratų garbės pirmininkas V. Landsbergis, tačiau pabrėžė, kad dalyvaus tik tuose, kurie vyks už parlamento sienų.
„Aš manau, kad žmonės gali suprasti ir patys, o tiems, kas nesuprantu, ką ten pasakysi“, - apie priežastis, kodėl nedalyvaus renginiuose seime kalbėjo pirmasis seimo vadovas po nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais.
 
Laisvės premija skiriama nuo 2011-ųjų ir iki šiol jų buvo įteiktos keturios:
 
I-oji Sergejui Kovoliovui – Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją;
II-oji Antanui Terleckui – politiniam kaliniui, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui;
III-oji arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui – pogrindinio leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjui;
IV-oji Adamui Michnikui – Lenkijos disidentui ir dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyr. redaktoriui.
 
  

Žymos: Seimas, Laisvės premija, Vytautas Landsbergis, Laisvės gynėjų diena

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Išeidama į darbą žmona vyrui palieka raštelį: „Paimk iš darželio sūnų. Jis pats tave pažins.“