Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

BNS ir Tiesa.com inf.   |   2016-09-16

Lenkijos diplomatas: mūsų karius sunku įtikinti ginti Baltijos šalis

  
Lenkijos diplomatas: mūsų karius sunku įtikinti ginti Baltijos šalis Diplomatas susiejo NATO gynybos planus su lenkų mažumos keliamomis problemomis Lietuvoje.

Lenkijos diplomatas penktadienį pareiškė, kad lenkų tautinės mažumos situacija Lietuvoje blogesnė nei Baltarusijoje, ir dėl neišspręstų problemų Lenkijos karius sunku įtikinti rūpintis Baltijos šalių saugumu, pranešė naujienų agentūra BNS. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija šiuos pareiškimus pavadino įžeidžiančiais.

„Turime paaiškinti Lenkijos kariams, kad jie turi remti Baltijos šalis. Ir tai sudėtinga, nes turime problemų su lenkų mažuma Lietuvoje. Paradoksalu, tačiau dabar lenkų mažumos situacija Baltarusijoje yra geresnė nei Lietuvoje“, – Kaune surengtoje diskusijoje kalbėjo Lenkijos užsienio reikalų ministro politinio kabineto direktorius Jan Parys, kurį citavo BNS.
Renginyje Vytauto Didžiojo universitete jis pabrėžė, kad Lenkijos vadovams mažumų klausimas yra labai svarbus ir jis apsunkina dialogą tarp Lietuvos ir Lenkijos.
 
Jis kritikavo Lietuvą konkrečiai dėl Vilniaus Joachimo Lelevelio inžinerijos mokyklos, kurioje ugdomi lenkakalbiai ir rusakalbiai vaikai, situacijos. Mokykla viliasi tapti ilgąja gimnazija, kurioje vaikai galėtų būti ugdomi nuo 1 iki 12 klasės. Mokyklą planuojama iškelti į naujas patalpas, kol kas ji tebesiglaudžia bendrose patalpose su Antakalnio progimnazija, nes jai skirtose patalpose dirba statybininkai.
 
Dėl mokyklos iškėlimo ir ankstesnių planų pertvarkyti įstaigą į pagrindinę mokyklą protestavo mokyklos bendruomenė, šį klausimą Lietuvos pareigūnams kėlė ir Lenkijos politikai. Po diskusijų Vilniaus savivaldybė paskelbė remianti mokyklos bendruomenės siekį iš vidurinės mokyklos tapti ilgąja gimnazija.
 
Lietuvos URM teigė, kad lenkų diplomatai mato tik problemas, bet pamiršta tokius faktus, kaip daugiausia lenkiškų mokyklų po Lenkijos yra Lietuvoje, nors čia gyvena tik 1% visų lenkų tautybės asmenų.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Dvi blondinės važiuoja mašina. Viena sako:
– Klausyk, gal gali važiuoti lėčiau, nes man baisu...
– Na, jei labai bijai, tai užsimerk, kaip aš!