Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

BNS ir Tiesa.com inf.   |   Vilniuje vėl skendo gatvės.   |   2017-07-12

Lietus skandino Širvintas, sutrikdė eismą Vilniuje

  
Lietus skandino Širvintas, sutrikdė eismą Vilniuje

Stiprus lietus vėl pridarė problemų Vilniuje, tačiau šįkart labiausiai nukentėjo į šiaurę nuo sostinės esantis Širvintų miestelis - visame rajone paskelbta ekstremali situacija, pranešė rajono merė Živilė Pinskuvienė.

„Pas mus situacija katastrofiška“, – trečiadienį BNS sakė ji. Rytą sušauktas ekstremalių situacijų valdymo grupės posėdis. Iš pradžių nutarta Širvintų mieste paskelbti ekstremalią situaciją, o paskui – ir visame rajone. Pasak Ž.Pinskuvienės, ekstremali situacija paskelbta ir rajone, nes paaiškėjo, kad yra nepravažiuojamų kelių. „Yra išplautų kelių – po 100 metrų, po 150 metrų. Vanduo visai nuplovė kelią, kai kurie žmonės atskirti. Važiuojame žiūrėti“, – trečiadienį BNS sakė merė.
Jos teigimu, blogiausia situacija rajono ligoninėje, ten apsemtos elektros skydinės, svarstyta evakuoti ligonius, bet nutarta to nedaryti. Apsemta ir poliklinika, Socialinių paslaugų centras, čia nėra elektros. „Pagrindinis dabar klausimas – dėl ligoninės, nuomojamės elektros generatorių ekstra tvarka, kad elektra būtų, elektrikai atvažiuoja, elektra bus pajungta nuo lauko tinklų. Maitinimas visas perkeltas į mokyklą, gamins mokykla, kad žmonės neliktų nevalgę nei Socialinių paslaugų centre, nei ligoninėje“, – pasakojo Ž.Pinskuvienė.
 
Kol kas be elektros likusi ir Širvintų rajono savivaldybės administracija. Jos darbas sutrikęs. „Savivaldybė – be elektros, rūsiai apsemti. Savivaldybės darbuotojai, apsiavę guminiais batais, iš rūsių neša archyvus, dokumentus, pumpuojame vandenį, kiek įmanoma“, – BNS sakė merė. Anot jos, rajone apsemti daugelio žmonių ir privačių namų, ir daugiabučių rūsiai. „Žmonės – panikoje, taip nutiko pirmą kartą. Komunalinio ūkio direktorius, kurio gyvenimo patirtis didelė yra, sakė, dar to mūsų rajone nebuvo“, – teigė Ž.Pinskuvienė. Jos duomenimis, rajone yra nuvirtusių ir elektros stulpų, ir medžių.
 
Vilniuje reikia investuoti 26 mln.
 
Liūtys Vilniaus nebesems atnaujinus nuotekų surinkimo sistemą – darbai  jau pradėti ir bus baigti per trejus metus, antradienio vakarą sostinę vėl apsėmus vandeniui po stiprios liūties sako meras Remigijus Šimašius. „Po užtvindytų gatvių pusę šešių ryto situacija jau buvo suvaldyta, pasekmės likviduotos. Kad ateityje to nekiltų, yra pradėtas realizuoti nuotekų ir valymo įrenginių projektas, pernai priimti sprendimai, šiuo metu prasidėjo organizavimo etapas, per trejus metus didžiosios problemos turėtų išsispręsti, ir ypač dviejose didžiausiose vietose – T.Narbuto gatvėje ir Geležinio Vilko gatvėje po Edukologijos universiteto žiedu“, – trečiadienį spaudos konferencijoje savivaldybėje sakė meras.
 
„Kaip iliustracijai, jei Geležinio Vilko gatvėje visas vanduo iš didžiosios dalies miesto dabar susirenka į 1,8 metro skersmens talpą, atsiras dar 2,8 metro skersmens vamzdis šalia, tai turėtų pagerinti situaciją iš esmės, tai esminiai darbai ir projektas jau vyksta“, – teigė R.Šimašius. Į Vilniaus nuotekų sistemos atnaujinimą planuojama investuoti 26 mln. Eurus.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikystėje aš labai bijojau tamsos.
Dabar, kai ateina sąskaitos už elektrą, aš labiau bijau šviesos.