Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-05-26

Lietuva apsisprendė: prezidentu išrinktas G. Nausėda

  
Lietuva apsisprendė: prezidentu išrinktas G. Nausėda
© Twitter.com

Prezidento rinkimų antrajame ture lietuviai balsavo ne taip aktyviai kaip pirmajame rate prieš dvi savaites.

Prezidento rinkimų antrajame ture lietuviai balsavo ne taip aktyviai kaip pirmajame rate prieš dvi savaites.
Prezidento rinkimų antrajame ture dalyvavo 53,43 proc. rinkėjų, pranešė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).
 
Rinkėjų aktyvumas buvo mažesnis nei pirmajame ture prieš dvi savaites, bet didesnis nei 2014 metais per prezidento rinkimų antrą turą.
 
Pirmajame ture galutinis aktyvumas buvo 57 proc., 2014 metais prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose dalyvavo 47 proc. rinkėjų.
 
„Išaugęs rinkėjų susidomėjimas prezidento rinkimais išaugino ir rinkėjų susidomėjimą Europos Parlamento rinkimuose. Galima konstatuoti, kad tikrai rinkėjų aktyvumas Europos Parlamento rinkimuose yra per 50 proc., ir, matyt, galime pretenduoti į rekordą visoje Europos Sąjungoje“, – sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.
 
Prezidento rinkimuose sekmadienį varžėsi konservatorių remiama Seimo narė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.
 
Paskelbus duomenis iš visų apylinkių ryškia persvara laimėjo G. Nausėda, surinkęs 66,72 proc. balsų. Tuo tarpu I. Šimonytė surinko 33,28 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų.
„Nesvarbu, už ką balsavote šiandien. Nesvarbu už ką balsavote prieš dvi savaites. Nesvarbu, kur išreiškėte savo pilietinę poziciją – Lietuvoje ar užsienyje. Dabar svarbu tik viena – mes visi esame Lietuvos vaikai. Ši šalis – mūsų Tėvynė. Ir Jūs esate tie, kurie sprendžia, kuriuo keliu eisime pirmyn. Ačiū Jums už pasitikėjimą ir įpareigojimą būti Lietuvą vienijančiu ir visus piliečius atstovaujančiu Prezidentu!“ – socialiniame tinkle parašė G. Nausėda.
 
I. Šimonytė sekmadienio vakarą jau pripažino pralaimėjimą ir telefonu pasveikino savo konkurentą su pergale. Ji sakė, kad pasirodžius rezultatams iš Vilniaus atotrūkis dar sumažės, bet pripažino, kad pavyti G. Nausėdos jai nepavyks.
 
„Aš nežinau, kodėl žmonės komplikuoja dalykus ir mano, kad kai nelaimi rinkimų, tai pasaulis pasibaigia. Pasaulis rytoj taip pat gyvuos, o aš gyvuosiu su juo“, – sakė ji.
 
Prezidentė D. Grybauskaitė pasveikino G. Nausėdą su pergale
 
Kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė sekmadienį telefonu pasveikino G. Nausėdą laimėjusį prezidento rinkimus.
 
Prezidentė išrinktajam šalies vadovui palinkėjo stiprybės ir sėkmės pateisinant į jį sudėtus Lietuvos žmonių lūkesčius, pranešė D. Grybauskaitės spaudos tarnyba.
 
BNS žiniomis, pirmadienį planuojamas D. Grybauskaitės susitikimas su G. Nausėda.
 
Telefonu šalies vadovė taip pat kalbėjo ir su antra prezidento rinkimų turo dalyve Ingrida Šimonyte.
 
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, pasveikinęs G. Nausėdą, sakė, kad tikisi sklandaus bendro darbo ateinančius metus.
 
„Po šios nakties šalies laukia naujas politikos etapas, tikiu, atnešiantis veržlumo ir užtikrintumo ateičiai, stabilumo ir ramybės mūsų žmonėms. Naujajam Prezidentui linkiu sėkmės ir stiprybės priimant šią atsakomybę ir vedant valstybę į priekį“, – sakė Seimo pirmininkas.
 
Naujojo šalies vadovo kadencija prasidės liepos 12 dieną, jam prisiekus iškilmingoje inauguracijos ceremonijoje.
 
„Sveikinu Gitaną Nausėdą laimėjus Lietuvos Prezidento rinkimus! Linkiu dirbti visų be išimties Lietuvos žmonių labui bei įgyvendinti visus žmonėms duotus pažadus“, – sveikinimus perdavė premjeras Saulius Skvernelis.
 
Sveikinimus laimėtojui perdavė ir TS-LKD partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.
 
„Pasveikinau telefonu Gitaną Nausėdą su pelnyta pergale. Nuoširdžiai linkiu sėkmės įgyvendinant duotus pažadus, atsispiriant neigiamoms įtakoms ir siekiant didesnio konsensuso Seime. TS-LKD visada bus valstybės interesų pusėje ir parems teisingas idėjas ir pasiūlymus.
 
Ačiū Ingridai už gerą ir stiprų pasirodymą. Ji parodė, kad politika gali būti kitokia. Nuoširdi, be populizmo ir be kompromisų su sąžine. Kviesiu ją vesti TS-LKD sąrašą 2020 Seimo rinkimuose ir pergalės atveju vadovauti vyriausybei.
 
Dėkui Daliai Grybauskaitei už šį dešimtmetį laikytą aukštai iškeltą skaidrumo ir tvirtumo kartelę bei lyderystės vėliavą tiek vidaus, tiek užsienio politikoje“, – savo paskyroje „Facebook“ parašė konservatorių lyderis.
 
Prakalbo apie ateities darbus
 
G. Nausėda žadėjo siekti dirbti su parlamentu ir Vyriausybe, siekiant mažinti socialinę atskirtį šalyje.
 
„Aš tikiuosi, kad mums pavyks kartu su kitomis valdžios institucijomis rasti tuos bendrus sąlyčio taškus su vienu tikslu – kad Lietuvoje būtų geriau gyventi, kad Lietuvoje tvirčiau jaustųsi kiekvienas žmogus, kad Lietuvoje būtų daugiau savitarpio pagarbos, mažiau patyčių, kad puikiai sugyventų senas ir jaunas, daugiau pajamų turintis ir mažiau pajamų turintis, gyvenantis Lietuvos pakraštyje ir gyvenantis centre arba sostinėje“, – kalbėjo G. Nausėda.
 
Išrinktasis prezidentas taip pat užsiminė, kad švelnins retoriką Rusijos atžvilgiu, bet pabrėžė, kad Lietuvos santykiai su Maskva iš esmės nesikeis, kol Rusija nekeis elgesio Ukrainoje.
 
G. Nausėda sakė, kad tapęs prezidentu norėtų toliau gyventi savo name Pavilnyje, tačiau dėl to tarsis su Vadovybės apsaugos departamentu.
 
Tuo metu I. Šimonytė žadėjo, kad toliau aktyviai veiks Lietuvos politikoje. „450 tūkst. balsų už tavo nugaros nėra tai, kam gali lengvai pasakyti – „ačiū labai už gėles ir toliau aš einu auginti savo narcizų“, – LRT sakė I. Šimonytė.
 
Išrinktasis prezidentas G. Nausėda sako manantis, kad jo varžovė prezidento rinkimuose I. Šimonytė galėtų tapti premjere, jei įstotų į konservatorių partiją.
 
„Matyčiau tokį scenarijų su viena sąlyga, jeigu ji taptų partijos nare, nes netampant partijos nare neįmanoma tapti partijos vadove. Jeigu taptų partijos vadove ir valdančiąją koaliciją formuotų Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, aš visiškai ją įsivaizduočiau tinkamą premjero pareigoms užimti“, – sekmadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.
 
  

Žymos: Prezidentas, Prezidento rinkimai, Gitanas Nausėda, Lietuvos prezidentas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Blondinė – brunetei:

– Tu dar po stalu šliaužiojai ir į kelnes darei, kai aš jau į mokyklą vaikščiojau!

– Aha. O dabar mes klasiokės!