Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-04-08

Lietuva atsisveikina su garsiu poetu

  
Lietuva atsisveikina su garsiu poetu Poetas Marcelijus Martinaitis neatsigavo nuo po insulto ir šį savaitgalį iškeliavo Anapilin.

Šiandien Lietuva atsisveikina su garsiu poetu Marcelijum Martinaičiu. Amžino poilsio jis atguls sostinės Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

M. Martinaitis Anapilin iškeliavo penktadienį, neatsigavęs po insulto. Šiandien rytą šv. Jonų bažnyčioje buvo aukojamos mišios. Į amžino poilsio vietą poetą palydi žmona Gražina, dukra Eglė, žentas Artūras Skučas. M. Martinaitis turėjo keturis anūkus ir du proanūkius.
Visais jais labai džiaugėsi ir kaip sakė poeto dukra, galbūt tai irgi galėjo turėti įtakos jo sveikatai. Jis vis pergyvendavo dėl jų, dažnai skambindavo pasiteirauti, kaip jiems visiems sekasi.
 
Mirus poetui socialiniame tinkle „Facebook“ buvo daug užuojautų ir iš paprastų skaitytojų, kurie su M. Martinaičio kūryba užaugo. Poeto eilės virto ir dainomis, kurias ypač išpopuliarino, amžinybėn jau taip pat pasitraukęs ir Vytautas Kernagis.
 
M. Martinaitis gimė 1936 m. balandžio 1 dieną Raseinių rajone, Paserbentyje. Mokėsi Gervinių septynmetėje mokykloje, Kauno politechnikume. 1964 m. Vilniaus universitete baigė Istorijos ir filologijos fakultetą.
 
Prasidėjus tautiniam Atgimimui, jis buvo vienas iš Sąjūdžio įkūrėjų ir Sąjūdžio Seimo tarybos narių. 1989 m. kaip Sąjūdžio narys išrinktas SSRS liaudies deputatu. M. Martinaitis energingai prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo.
 
1992–1997 m. poetas vadovavo Nacionalinių literatūros ir meno premijų komitetui, o 2000–2012 m. pirmininkavo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybai.
 
Viena populiariausių dainų ir gražiausių eilėraščių galite išgirsti čia:

  

Žymos: Kultūra, įžymybės, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Zoologijos sode mama sako Petriukui:

– Vaikeli, neglostyk liūto, gal jis blusų turi.