Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com, bns.lt   |   2017-09-16

Lietuva gaus ypatingą dovaną

  
Lietuva gaus ypatingą dovaną
© Bns.lt
Nepriklausomybės aktas grįš į Lietuvą.
Sutarties pasirašymo vieta ir data dar derinama.

Berlyno diplomatiniame archyve rastą Vasario 16-osios Nepriklausomybės aktą Vokietija Lietuvai ketina perduoti penkeriems metams.

Pagal susitarimo projektą, dokumento saugojimas Lietuvoje turėtų būti pratęsiamas kas metus, bet maksimalus terminas neviršytų penkerių metų.
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį, kad susitarimas yra suderintas diplomatiniais kanalais, bet jo turinio sakė kol kas negalintis komentuoti.
 
Pasak L.Linkevičiaus, sutarties pasirašymo vieta ir data dar derinama.
 
Ministras pabrėžė, kad dialogas vyko geranoriškai, o Vokietijos įstatymai numato labai griežtas sąlygas dėl archyvinės medžiagos perdavimo užsieniui.
 
Prezidentūra pranešė, kad dokumento perdavimą prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį aptarė su naująja Vokietijos ambasadore Lietuvai Angelika Viets.
 
Ranka rašytą nutarimą dėl nepriklausomos valstybės atkūrimo lietuvių ir vokiečių kalbomis su 20 signatarų parašais Vokietijos užsienio reikalų ministerijos archyve kovo pabaigoje rado Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis.
 
Jono Basanavičiaus pirmininkaujama Lietuvos Taryba Nepriklausomybės aktą pasirašė 1918 metų vasario 16 dieną Vilniuje. Istorikai mano, kad tądien galėjo būti pasirašyti keli dokumentai, kitų buvimo vieta nėra žinoma.
  

Žymos: vasario 16, Liudas Mažylis, Lietuvos nepriklausomybės aktas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Paauglystė – pereinamasis laikotarpis nuo motinos pieno prie tėvo stikliuko.