Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com/BNS   |   2017-02-10

Lietuva gavo laišką nuo JAV prezidento D. Trump'o

  
Lietuva gavo laišką nuo JAV prezidento D. Trump'o
© Flickr.com
D. Trumpas padėkojo Lietuvai už paramą Ukrainai ir pagyrė už didesnį finansavimą krašto apsaugai.
Vasario 16-ąją Lietuva minės 99 valstybės atkūrimo metines.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donald‘as Trump‘as atsiuntė laišką, kuriame pasveikino Lietuvą artėjančios Valstybės atkūrimo dienos proga ir padėkojo už paramą Ukrainai bei pagyrė už augančias išlaidas gynybai.

Prezidentei Daliai Grybauskaitei adresuotame laiške D. Trump‘as Lietuvą pavadino „lydere skatinant demokratiją ir stiprinant transatlantinę bendruomenę“.
„Jūsų parama Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui, taip pat pastangos diversifikuoti energijos šaltinius prisideda prie mūsų bendro tikslo didinti saugumą Europoje ir regione“ – teigė JAV prezidentas.
 
Sveikinime, atsiųstame artėjant Vasario 16-ąjai, Lietuva giriama už didinamą krašto apsaugos finansavimą.
 
„Lietuva yra vertinama NATO sąjungininkė, rodanti pavyzdį per jūsų įsipareigojimą mūsų bendrai gynybai – tą įrodo jūsų gynybos išlaidos augimas, kad pasiektų NATO sutartį slenkstį“, – rašoma JAV vadovo laiške.
 
D.Trumpas laiške taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos paramą Afganistane ir kovojant su „Islamo valstybės“ grupuote: „Lietuvos indėlis Afganistane ir kovojant su ISIS toliau demonstruoja įsipareigojimą siekti globalaus saugumo“.
 
NATO vadovaujamoje operacijoje Afganistane dalyvauja 21 Lietuvos karys, operacijoje Irake – šeši Lietuvos kariniai instruktoriai.
 
„Labai džiaugiuosi, kad mes gavome tokį pasveikinimą paties prezidento, ir kad dar kartą yra patvirtinti visi mūsų ir Junginių Valstijų įsipareigojimai savo NATO partneriams, ir kad Lietuva vadinama partnere ir drauge įvertinami visi mūsų indėliai į saugumą, į kovą su terorizmu Afganistane. Taigi, aš didžiuojuosi, kad Lietuva būtent taip yra įvertinta ir džiaugiuosi, kad mes gavome tokį pasveikinimą“, – penktadienį Kaune žurnalistams sakė prezidentė D. Grybauskaitė.
Vasario 16-ąją Lietuva minės 99 valstybės atkūrimo metines.
 
 
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Donald Trump, Vasario 16-oji, Lietuvos nepriklauso

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.
– Tu stabdei, žąsine?! – pasiteirauja vairuotojas.
– Ne, ne aš, – išsigąsta policininkas.
– Tai gal tu? – klausia jis kito pareigūno.
– Ne, aš nestabdžiau, – puola atsikalbinėti ir antrasis.
– Klausykit, vyrukai, geriau jau grąžinkit man teises, – staiga pareiškia „zapuko“ vairuotojas, – arba aš pasakysiu, kuris stabdė.