Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   delfi.lt   |   2014-02-20

Lietuva gedi kartu su Ukraina

  
Lietuva gedi kartu su Ukraina Ukrainos palaikymo akcijoje prie Seimo dalyvavo keli tūkstančiai lietuvių.

Lietuvoje ir Ukrainoje – gedulo diena, o Kijevas toliau skaičiuoja žuvusius. Vilniuje trečiadienio vakarą surengta ukrainiečių palaikymo akcija prie Seimo rūmų. Ten susirinkus keliems tūkstančiams žmonių liepsnojo laužai. Vilniečiai išreiškė solidarumą su Maidano dalyviais ir teigė, kad kruvina kova jiems priminė tragiškus 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius.

 Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas lietuvius paragino susilaikyti nuo kelionių tiek į Kijevą, tiek į kitus miestus, nes šalis sukilo ir šiuo metu nėra saugios teritorijos, kurioje negrėstų pavojus gyvybei ar sveikatai. Žinoma, realiausia ir didžiausia grėsmė šiuo metu yra Kijeve.
Užsienio reikalų ministerija jau gavo pranešimą, kad šiomis dienomis per vykusius neramumus sužalotas lietuvis. Daugiau duomenų apie jį nepateikta. Portalas delfi.lt pakalbino penkerius metus Kijeve gyvenančią lietuvę, kuri teigė, kad sostinėje dabar iš ties labai nesaugu. Ji gyvena netoli centro ir pasakojo, kad per juodus tirštus dūmus vos įžiūri kitą upės krantą, kur ir vyksta protestuotojų ir valdžios jėgos struktūrų susirėmimai.
 
Ukraina vis dar laukia Europos Sąjungos (ES) žodžio, tačiau politikai tyli. Mūsų valdžios atstovai jau ne kartą Briuselį ragino imtis veiksmų ir įvesti griežtas sankcijas Kijevui. Tiek premjeras Algirdas Butkevičius, tiek Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė išsakė griežtą nuomonę dėl Ukrainos valdžios veiksmų ir jų adekvatumo bei negebėjimo rasti taikaus sprendimo.
 
Video, kuriame išreikštas Lietuvos palaikymas Maidanui, žiūrėkite čia:

  

Žymos: Ukraina, Protestas,, Lietuvos nepriklausomybė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Labai taktiškas įmonės vadovas pasikvietė pavaldinį:

– Gerbiamasis Jonai, aš tiesiog neįsivaizduoju, kaip mūsų firma gali išgyventi be jūsų, bet nuo kito pirmadienio mes pabandysime tai padaryti.