Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2014-01-24

Lietuva laukia sužeistų ukrainiečių

  
Lietuva laukia sužeistų ukrainiečių Sužeisti Euromaidano dalyviai bus gydomi Lietuvoje.

Lietuva smerkia smurtą Ukrainoje ir tiesia pagalbos ranką. Tokie atgarsiai mūsų šalyje Kijeve liejantis kraujui. Šią savaitę į Lietuvą bus atvežta dešimt per neramumus nukentėjusių Euromaidano dalyvių, kurie bus gydomi Lietuvoje. Čia vyks ir jų reabilitacija.

 Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė griežtai pasmerkė įvykius Ukrainoje ir perspėjo nenaudoti jėgos prieš taikius protestuotojus. Savo poziciją ji išsakė susitikusi su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Žovtenka. Apie sankcijas Ukrainai prezidentė neužsiminė, nors Europos Sąjunga (ES) ir svarsto tokias galimybes.
Pats ambasadorius V. Žovtenka sakė vis dar besitikintis, kad kompromisas tarp dabartinės valdžios ir opozicijos bus rastas. Jis taip papt pabrėžė, kad kol kas situacija Ukrainoje valdoma ir apie kokias nors sankcijas kalbėti neverta.
 
Palaikymo vizitas
Lietuvos politikai jau ne kartą viešai išreiškė paramą Ukrainai. Šį savaitgalį į Kijevą vyksta du seimo nariai – Petras Auštrevičius ir Kazimieras Starkevičius. Jie planuoja susitikti su opozicijos lyderiais, pasikalbėti su eiliniais protestuotojais. Apie galimybę susitikti su dabartine Ukrainos valdžia kol kas svarstoma tik teoriškai, tačiau tokia galimybė neatmetama.
 
Ukrainos prezidentas V. Janukovyčius ir opozicijos lyderiai vakar turėjo sėsti prie derybų stalo. Tačiau prezidentas du kartus atidėjo susitikimą, kuris galų gale taip ir neįvyko.
 
Dar didesnis pyktis
„Tiesa“ jau rašė, kad protestai Ukrainoje prasidėjo praėjusių metų lapkritį, kai Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atsisakė pasirašyti Ukrainos ir ES asociacijos sutartį. Vėliau protestai peraugo į susirėmimus su milicija. Šiuo metu skaičiuojama, kad žuvusiųjų yra daugiau nei dešimt, tačiau vieningų ir oficialių žinių nėra. Sužeistųjų skaičius artėja prie tūkstančio. Milicija dar didesnį žmonių pyktį užsitraukė po to, kai buvo paviešinti žiaurūs ir žmogaus orumą žeminantys vaizdai: kai mušami ir spardomi beginkliai žmonės, suiminėjami atsitiktiniai praeiviai.
 
Daugiausiai kliuvo po skandalingo video, kuriame matyti, kaip milicininkai išrengia Euromaidano dalyvį nuogai ir iš jo tyčiojasi. Žmogus stovi tik su kojinėmis lauke, milicininkai jį muša, užgaulioja, o vienas kolega šį „reginį“ filmuoja mobiliuoju telefonu.
 
  

Žymos: Ukraina, Protestas, Medicina,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Studente, ar žinote, kas yra egzaminas?
– Na... Tai dviejų protingų žmonių pokalbis.
– O kas, jei vienas iš jų idiotas?
– Tada kitas gali likti be stipendijos...