Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2016-07-10

Lietuva mažėja sparčiausiai

  
Lietuva mažėja sparčiausiai
© Facebook nuotr.
Lietuvos gyventojų skaičius mažėja dėl įvairių priežasčių.

Per praėjusius metus Lietuvoje bendras gyventojų skaičius mažėjo sparčiausiai iš visų Europos Sąjungos valstybių.

Europos statistikos agentūros duomenimis (Eurostat), Lietuvoje 2016-ųjų sausio pirmąją buvo 2 mln. 888,6 tūkst. gyventojų - lyginant su 2015-ųjų sausiu, gyventojų sumažėjo 32,7 tūkstančio.
Pagal rodiklį, tenkantį tūkstančiui gyventojų, jų per metus sumažėjo 11,3 - tai yra didžiausias gyventojų mažėjimas tarp visų ES valstybių. Antroje vietoje su neigiamu 8,7 rodikliu tūkstančiui gyventojų yra Latvija, trečia - Kroatija (-8,2).
 
Eurostato duomenimis, Lietuvoje taip pat išlieka vieni didžiausių mirtingumo rodiklių - jis tūkstančiui gyventojų, kaip ir kaimyninėje Latvijoje, pernai siekė 13,7 asmenų. Pagal mirtingumą, Lietuvą ir Latviją iš ES valstybių lenkia tik Bulgarija (15,3).
 
Mažiausias mirtingumas registruojamas Kipre (6,2), Airijoje (6,4) bei Liuksemburge (6,9). Eurostatas pažymi, jog nepaisant pirmąkart istorijoje ES fiksuojamo neigiamo natūralaus prieauglio, bendras ES gyventojų augimo rodiklis taip pat yra teigiamas ir siekia 3,5 asmenų tūkstančiui gyventojų.
 
Lietuvos Statistikos departamento duomenimis, pernai grynoji Lietuvos gyventojų migracija į užsienį (atmetus grįžtančiųjų skaičių) siekė 22,4 tūkst. ir tai sudarė 7,7 asmens 1000 gyventojų. Migracija išaugo lyginant su 2014-aisiais.
 
Labiausiai gyventojų daugėjo Liuksemburge (23,3 tūkstančiui gyventojų), Austrijoje (14,4), Vokietijoje (11,8), Maltoje (11,7), Švedijoje (10,6). 
Europoje šių metų sausio 1-ąją buvo 510,1 mln. gyventojų - Lietuvos gyventojai sudarė 0,6 proc. Europos populiacijos. Statistikos departamentas skelbia, kad Lietuvoje šių metų birželį gyveno kiek daugiau nei 2 mln. 872 tūkst. gyventojų.
  

Žymos: Lietuva, gyventojai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mes išvežame jūsų skalbimo mašiną remontuoti!
– Mama, čia tavęs atėjo!