Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-05-26

Lietuva neįvykdė savo įsipareigojimų

  
Lietuva neįvykdė savo įsipareigojimų
© Mark Phillips/flickr.com
Pabėgėliai bėgo ir iš Lietuvos.

Lietuvai nepavyko įgyvendinti įsipareigojimo iki šių metų priimti daugiau kaip tūkstantį prieglobsčio prašytojų iš konfliktų krečiamų Artimųjų Rytų ir Afrikos valstybių. Šiuo metu pabėgėlių perkėlimo į Lietuvą procesas apskritai yra sustojęs, šeštadienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

„Šiuo metu fiksuojamas ryškus pabėgėlių srautų sumažėjimas. Lietuva pasirengusi solidariai su kitomis valstybėmis vykdyti įsipareigojimus, jei Italija, Graikija ir Turkija to paprašytų (...) Šiuo metu Lietuva nebegauna bylų iš ES šalių, todėl perkėlimo procesas yra sustojęs“, – dienraščiui sakė vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno patarėjas Karolis Vaitkevičius.
Jo teigimu, nors kvotų įgyvendinimo laikas pasibaigęs, Europos lygiu sutarta, kad valstybės narės esant reikalui toliau priims pabėgėlius, kol bus įvykdytos numatytos kvotos.
 
Lietuva nuo 2015-ųjų pabaigos iki šių metų pradžios buvo įsipareigojusi priimti 1105 prieglobsčio prašytojus iš tokių valstybių kaip Sirija, Irakas, Eritrėja. Iki šios dienos į Lietuvą buvo perkelti 468 asmenys, iš jų 338 žmonės jau išvyko iš šalies.
 
  

Žymos: Lietuva, ES, pabėgėliai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Girtas klientas šaukia taksistui:
– Prašau nuvežti namo!
– O tiksliau? – klausia vairuotojas.
– Į didįjį kambarį!