Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-03-22

Lietuva neviltyje: masiškai emigruoja jauni vyrai

  
Lietuva neviltyje: masiškai emigruoja jauni vyrai
© Pixabay.com
Pernai kas trečias emigravęs vyras buvo 19-26 metų amžiaus, kas penktas – 27-34 metų.
Labai gali būti, kad karinės prievolės grąžinimas pakišo jaunuoliams mintį, kaip išvengti karinės tarnybos.

Emigracijos tempai muša naujus rekordus, o labiausiai gąsdina tai, kad emigruoja jauni žmonės. Daugumos jų ateityje greičiausiai atgal į tėvynę nepriviliosi jokiais pažadais. Remiantis Statistikos departamento duomenimis, praėjusiais metais iš Lietuvos išvyko 44,5 tūkst. žmonių. Tai yra net 21,6 proc. daugiau nei 2014-aisiais.

Pernai kas trečias emigravęs vyras buvo 19-26 metų amžiaus, kas penktas – 27-34 metų. Emigracijos mastai kalbant apie šią vyrų amžiaus grupę išaugo 1,5 karto.
Sociologams dabar didžiausią nerimą kelia tai, kad tarp emigruojančių – didžioji dauguma jaunimas, o daugiausia – jauni vyrai, kurie nėra sukūrę šeimos. Tai reiškia viena: savo gyvenimą jie kurs užsienyje ir į Lietuvą tikrai negrįš.
 
Tiesa, su „Žinių radiju“ kalbėjusi Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro vadovė Audra Sipavičienė nėra įsitikinusi, jog skaičiai atspindi tikrąją šių dienų. Anot jos, labai gali būti, kad karinės prievolės grąžinimas pakišo jaunuoliams mintį, kaip išvengti karinės tarnybos. „Galbūt nenorintys tarnauti tiesiog deklaravo savo gyvenamąją vietą Anglijoje dabar, nors ten gyvena jau seniai“, - kalbėjo A. Sipavičienė, kurią citavo portalas delfi.lt
 
„Žinių radijo“ laidoje taip pat dalyvavęs Darbo rinkos tyrimų instituto direktorius Boguslavas Gruževskis įsitikinęs, kad emigraciją skatina nepatraukli situacija darbo rinkoje. „Oficialiai mūsų atlyginimai nėra žemiausi, bet pagal ekonominį potencialą matome, kad mūsų atlyginimai mažesni nei Bulgarijoje“, - vieną pagrindinių priežasčių įvardijo pašnekovas.
 
  

Žymos: Jaunimas, Lietuva, Statistika, Vyrai, Emigraciija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Centrinės Afrikos kanibalų gentis internete paskelbė:
– Su meile ir džiaugsmu priimsime pabėgėlius iš bet kurios pasaulio valstybės…