Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-08-18

Lietuva ruošiasi galimoms grėsmėms

  
Lietuva ruošiasi galimoms grėsmėms
© Flickr.com
Šalyje apsigyvens daugiau nei 300 pabėgėlių, daugiausiai iš karo apimtos Sirijos.
Atvykėliams taip pat teks susipažinti su Lietuvos istorija bei kultūra.

Lietuva ruošiasi priimti daugiau nei 300 pabėgėlių. Daugiausiai žmonių laukiama iš karo apimtos Sirijos. Nors pirmieji proglobsčio prašytojai į atvyks tik kitų pradžioje, politikai jau dabar suka galvas, kaip apsisaugoti nuo žmonių, kurie gali kelti pavojų šalies ir jos gyventojų saugumui.

Anot premjero Algirdo Butkevičiaus, pabėgėliai turės paklusti vidaus tvarkai ir šalyje galiojančioms taisyklėms. Viena tokių – lietuvių kalbos mokymasis. Pabėgėliai, gyvenantys Rukloje įsikūrusiame centre, privalomai mokomai lietuvių kalbos. Šį kursą sudaro 190 akademinių valandų. Visi, kurie šio kurso nebaigia, yra šalinami iš centro, pranešė portalas delfi.lt.
Atvykėliams taip pat teks susipažinti su Lietuvos istorija bei kultūra. Tokie reikalavimai keliami tam, kad pabėgėliai kuo greičiau integruotųsi į visuomenę.
 
Socialdemokratas įsitikinęs, kad atvykus pabėgėliams daugiau darbo turės policijos pareigūnai, kurie privalės užtikrinti viešąją tvarką.
 
Į Lietuvą per dvejus metus atvyks 325 pabėgėliai iš Sirijos, Eritrėjos ir kitų karo negandų siaubiamų šalių. Baiminamasi, kad tarp jų gali būti pavojingų asmenų, kurie keltų grėsmę nacionaliniam šalies saugumui. Visi atvykusieji bus apgyvendinti pabėgėlių centre Rukloje.
 
Skaičiuojama, kad šiemet į Europą iš įvairių valstybių atvyko daugiau nei 250 tūkst. žmonių. Daugiau nei 2 tūkst. pabėgėlių nuskendo Viduržemio jūroje plaukdami perpildytais laivais.
 
  

Žymos: Karas, Algirdas Butkevičius, Sirija, pabėgėliai, Eritrėja

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pasimatymas. Sėdi mergina ir vaikinas. Staiga mergina pagadina orą ir sako:
– Norėčiau, kad tai liktų tik tarp mūsų...
– O aš norėčiau, kad išsisklaidytų, – atsako vaikinas.