Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2011-04-04

Lietuva užsieniečiams neatrodo patraukli

  
Lietuva užsieniečiams neatrodo patraukli
© Margarita Narvydaitė
Tarp ES šalių Lietuva pagal užsienio gyventojų skaičių artima Rumunijai.

Lietuvoje gyvena daug mažiau užsieniečių, nei Latvijoje ar Estijoje, ir bendras užsieniečių skaičius sudaro tik 1,1 proc. visų šalies gyventojų.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pernai šalyje gyveno daugiausia Rusijos bei Baltarusijos piliečių. Ne Europos Sąjungos piliečiai sudarė apie 1 proc. visų užsieniečių, gyvenančių Lietuvoje.
Tarp Europos Sąjungos šalių Lietuva pagal užsienio gyventojų skaičių artima Rumunijai, Bulgarijai ir Lenkijai, kur užsieniečių procentas yra mažiausias, rodo Europos Bendrijų statistikos tarnybos duomenys. Daugiausia užsieniečių turinti šalis yra Liuksemburgas – net 43 proc. šios šalies gyventojų yra atvykėliai iš kitų šalių. ES valstybėse užsieniečiai vidutiniškai sudaro 6,5 proc. visų gyventojų. Daug daugiau užsieniečių nei Lietuvoje gyvena ir kaimyninėse Baltijos valstybėse: Estijoje užsienio piliečiai sudaro 16 proc., Latvijoje – net 17 proc. visų šalies gyventojų.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Tavo galvoje – plika dykuma, – šaukia ant Petriuko mokyklos direktorius.
– Jūs visiškai teisus, – atsako jam Petriukas, – Tačiau kiekvienoje dykumoje yra oazės, bet ne kiekvienas kupranugaris moka surasti kelią iki jų…