Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-07-18

Lietuvai emigravusių tautiečių nebereikia?

  
Lietuvai emigravusių tautiečių nebereikia?
© Facebook.com
„Faceook“ išplatintas lietuvės įrašas sukėlė tikrą pasipiktinimo audrą.
Tiek “Facebook” komentatoriai, tiek ir naujienų portalo delfi.lt skaitytojai buvo įsitikinę, kad valdininkams visiškai nerūpi Lietuvos piliečiai.

Įrašas socialiniame tinkle „Facebook“ ir vėl patraukė tūkstančių žmonių dėmesį bei suskėlė didelį skandalą. Lietuvė Daiva Šukytė savo paskyroje patalpino įrašą, kuriame papasakojo savo giminaičių, gyvenančių emigracijoje, istoriją.

Moters teigimu, jos pusbrolio dukros, kurios jau ne vienerius metus kartu su tėvais gyvena Švedijoje Lietuvos pilietybės nutarė atsisakyti po itin nemalonaus vizito Lietuvos ambasadoje Stokholme.
"Dvi mano pusbrolio dukrytės atsisako Lietuvos pilietybės, nes Švedijoje esančioje Lietuvos ambasadoje, nuėjus pratęsti pasų galiojimo išgirdo, kad jos Lietuvai nereikalingos. Kai paklausė, kodėl, išgirdo, kad nemoka Lietuvai mokesčių. Mergina, pasakė, kad iš Lietuvos išvažiavo vos 13-os metų, tad jokių mokesčių dar nemokėjo. Lietuvos ambasadoje pasiūlė kreiptis į Švedijos tarnybas dėl Švedijos pilietybės. Tai ir padarė. Dabar laukia, kol bus priimtas sprendimas ir gaus Švedijos pilietės pasą. Kadangi sesę lydėjo jaunesnioji sesuo, tai ir ji priėmė sprendimą, kai ateis metas tvarkyti dokumentus, į Lietuvos ambasadą nebesikreips“, - savo istoriją dėstė moteris ir dar papasakojo kiek kitokią situaciją, kurią teko patirti jos giminaičiams gyventiems Norvegijoje, - „Kita istorija su Norvegijoje reziduojančia ambasada dar įdomesnė. Mano pusbrolis ir jo žmona – lietuviai, kai pateikė dokumentus sūnui gauti Lietuvos piliečio pasą, ambasados darbuotoja paprašė įrodymų, kad jis ne Norvegijos pielitis. Tėvai sako pažiūrėkit, mes tėvai lietuviai, mūsų sūnus taip pat. Šią situaciją greitai išsprendė pats ambasadorius, paaiškinęs darbuotojai, kaip ir kas yra Lietuvos pilietis. Ambasadorių paprašė pakviesti pusbrolis, bet ar visi žmonės, kurie kreipiasi į ambasadą pagalbos, yra atkaklūs ir žino, kaip elgtis“, - retoriškai klausė moteris, kurios manymu, Lietuva netenka daug tautiečių dėl nekompetetingų pareigūnų kaltės.
 
Kaip delfi.lt sakė Švedijos Karalystėje Lietuvos ambasadoje dirbantis Mindaugas Grigas, pasiuntinybėje dirbantis jau trejus metus, teigė neprisimenantis jokio panašaus atvejo ir tvirtino, kad tai galėjo būti arba dviejų žmonių nesusikalbėjimas arba tiesiog neteisingai interpretuoti faktai, nes istorijos nutiko ne pačiai moteriai, kuri ją papasakojo soc. tinkle, o jos giminaičiams.
 
M. Grigas taip pat tvirtino negalintis įdoryti, kad nieko panašaus, ką minėjo D. Šukytė jis nėra sakęs, tačiau, anot jo, protingi žmonės supras, kad ambasadoje nieks tokiais pasakymais nesišvaisto.
 
Nagrinėjant istorijas detaliau, paaiškėjo, kad šie nutikimai kelių metų senumo – viskas vyko 2013-aisiais metais. Tiesa, tai nė kiek nenumaldė žmonių pykčio.
 
Tiek “Facebook” komentatoriai, tiek ir naujienų portalo delfi.lt skaitytojai buvo įsitikinę, kad valdininkams visiškai nerūpi Lietuvos piliečiai.
 
  

Žymos: Norvegija, Švedija, Emigracija, Pilietybė, lietuviai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Išeidama į darbą žmona vyrui palieka raštelį: „Paimk iš darželio sūnų. Jis pats tave pažins.“