Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-09-09

Lietuvai siūloma priimti daugiau kaip 1000 pabėgelių

  
Lietuvai siūloma priimti daugiau kaip 1000 pabėgelių Ateityje Lietuvai gali tekti priimti dar daugiau žmonių

Europos Komisijos pasiūlymas Lietuvai priimti kiek daugiau nei tūkstantį pabėgėlių atitinka šalies galimybes, trečiadienį pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tai šalies vadovė sakė komentuodama Briuselio siūlymą Lietuvai per dvejus metus priimti 1105 prieglobsčio prašytojus iš tokių šalių kaip Sirija, Irakas ir Eritrėja.

Lietuvai iš Vengrijos siūloma priglausti 351 asmenį, 328 iš Graikijos, 101 - iš Italijos, pranešė naujienų agentūra BNS. Anksčiau Lietuva jau įsipareigojo priimti 325 pabėgėlius.

Pagal naująjį planą, valstybėms bus siūloma per dvejus metus perkelti 160 tūkst. žmonių. Anksčiau Briuselis siūlė paskirstyti 40 tūkst. prieglobsčio prašytojų, tačiau valstybės narės susitarė dėl kiek daugiau nei 32 tūkstančių.

Europos Komisija žada skirti 780 mln. eurų šiai schemai paremti, už kiekvieną asmenį valstybės narės gaus po 6 tūkst. eurų, teigė BNS šaltiniai.

Briuselis siūlo, kad jei šalis narė dėl išskirtinių aplinkybių negalėtų dalyvauti perkėlimo mechanizme, jai reikėtų sumokėti tam tikrą lėšų dalį į ES biudžetą, priklausomai nuo ekonomikos dydžio.

Be šios vienkartinės schemos, Europos Komisija atskirai taip pat siūlo naują nuolatinį mechanizmą dėl pabėgėlių perskirstymo ateityje. Pagal jį, Briuselis galėtų pats nuspręsti, kada įvyksta krizė, ir nustatyti perkeliamų asmenų skaičių. Šiam Briuselio pasiūlymui diplomatai prognozuoja didesnį valstybių narių pasipriešinimą. Pabėgėlių skirstymo kvota paremta keturiais kriterijais: šalyje vyraujančiu nedarbu, kiek prieglobsčio prašymų šalis anksčiau yra gavusi, koks yra valstybės bendrojo vidaus produkto (BVP) dydis ir koks jos gyventojų skaičius.

Turtingiausioms šalims su mažiausiu nedarbu tenka daugiausia pabėgelių. Vokietija, pavyzdžiui, kiekvienais metais yra pasiruošusi priimti po 500 tūkst. pabėgelių.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jaunas vyras sako žmonai:

– Tu nepatikėsi, bet šitą sriubą aš iškepiau pats.