Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-02-12

Lietuviai apie Europarlamentą žino daugiausiai Europoje

  
Lietuviai apie Europarlamentą žino daugiausiai Europoje Daugiau nei pusė lietuvių – patenkinti žiniomis, gaunamomis apie Europarlamento veiklą.

„Eurobarometro“ atlikta apklausa visose Europos šalyse atskleidė, kad lietuviai apie Europos Parlamentą (EP) žino daugiausiai. Taip pat Lietuvos gyventojai norėtų stiprinti EP vaidmenį.

Daugiau nei pusė (52 proc.) lietuvių tvirtino besijaučiantys pakankamai informuoti apie EP veiklą. O toks kiekis patenkintų gyventojų – didžiausias visoje Europos Sąjungoje (ES). Kitų šalių vidurkis tesiekia 30 proc. apklaustųjų.
75 proc. lietuvių tikino pastaruoju metu skaitę ar girdėję naujienų apie EP veiklą. Tuo tarpu, kitur Europoje tai patvirtino 58 proc. respondentų. Žinių apie EP veiklą trūkumu labiausiai skundėsi Prancūzijos gyventojai. Joje vos 19 proc. jaučiasi gaunantys pakankamai informacijos. Taip pat prastai informuojami jaučiasi ispanai bei švedai.
 
Teigiamai EP veiklą įvertino 33 proc. lietuvių, kai kitų šalių vidurkis – 30 proc. 55 proc. Lietuvos gyventojų Parlamento veikla neatrodė itin svarbi, tad ją vertino neutraliai, o 10 proc. – neigiamai. Apie EP narių veiklą lietuviai taip pat teigė išmanantys nemažai, mat 60 proc. respondentų puikiai žinojo kaip posėdžiauja europarlamentarai.
 
 
  

Žymos: Apklausa, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jeigu tiksliai žinai, kas kaltas, neišsiduok!