Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   ve.lt   |   2017-09-21

Lietuviai emigruoja, bet imigrantų nemėgsta

  
Lietuviai emigruoja, bet imigrantų nemėgsta
© pixabay nuotr.
Pirkėjas užsipuolė svetimtautį parduotuvės darbuotoją dėl jo odos spalvos.
Incidentas kilo po to, kai pirkėjas rasistiniu kreipiniu įžeidė mūsų darbuotoją - darbuotojas yra kitos tautybės ir religijos

Šią savaitę Lietuvoje įvykęs incidentas patvirtino, kad tarp šalies gyventojų vis dar yra žmonių, kurie negali pakęsti kitos rasės atstovų.

Klaipėdoje esančio prekybos centro BIG parduotuvėje „Rimi“ įvyko kivirčas, po kurio pirkėjas atsidūrė ligoninėje. Policija sulaukė pareiškimų iš lietuvio ir kivirče dalyvavusio užsieniečio darbuotojo, kuris, kaip manoma, buvo apipiltas rasistiniais įžeidimais.
Nukentėjusiuoju prisistatęs klaipėdietis Petras Dėdinas kreipėsi ne tik į policiją, bet ir į vietos spaudą ir pasakojo, kad parduotuvėje buvo užpultas juodaodžio darbuotojo.
 
„Paklausiau - ką čia veikia juodaodis? Tai jis greitai pribėgo prie manęs ir vos rankos nesulaužė. Pakilo spaudimas, važiavau į ligoninę„, - savo versiją pasakojo nukentėjusysis. „Rimi“ Viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė patvirtino, kad parduotuvėje incidentas įvyko. Tačiau antroji pusė pateikė kitą versiją.
 
„Incidentas kilo po to, kai pirkėjas rasistiniu kreipiniu įžeidė mūsų darbuotoją - darbuotojas yra kitos tautybės ir religijos, tačiau kalba lietuviškai. Jis dirba mūsų parduotuvėje apie metus laiko ir iki šiol nesame turėję jokių nusiskundimų jo elgesiu. Jį kolegos charakterizuoja kaip ramaus, inteligentiško būdo. Jis yra mylimas ir gerbiamas kolektyve“, - sakė „Rimi“ atstovė.
 
Jos teigimu, tolesnę įvykių eigą parodys policijos tyrimas. Abu incidente dalyvavę asmenys parašė pareiškimus.
 
„Rimi“ bendradarbiauja su institucijomis ir teikia visą informaciją.
 
Po incidento prekybos centro direktorė pasiūlė nukentėjusiajam pagalbą, nes jis pasijuto blogai. Tačiau pirkėjas atsisakė ir medikus išsikvietė pats.
G. Bielskytė patikino, kad kai kurie pirkėjai vis dar nėra pakantūs kitokios odos spalvos, išvaizdos ar rasės darbuotojams, todėl panašių situacijų yra pasitaikę ir anksčiau.
 
  

Žymos: Rasizmas, juodaodis, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biblioteka sugalvojo, kad, jei kuris skaitytojas pames knygą, jis bus nubaustas taip pat, kaip pagrindinis tos knygos veikėjas. Kažkodėl po to moterys labai dažnai pameta knygą ,,50 pilkų atspalvių“...