Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Daily Mirror ir Tiesa   |   2011-07-12

Lietuviai ir latviai per metus pavagia labdaros už 12 mln. svarų

  
Lietuviai ir latviai per metus pavagia labdaros už 12 mln. svarų Drabužius vagiantys lietuviai prisidengiai ir labdaros organizacijomis.

Didžiosios Britanijos gyventojus ne kartą kraupino žinios apie emigrantų iš Rytų Europos vagiamą labdarą, tačiau retas įsivaizdavo, kokį mastą tai yra įgavę. Laikraščio „Daily Mirror“ tyrimas atskleidė, kad dovanotus drabužius vagiantys nusikaltėliai per metus uždirba mažiausiai 12 mln. svarų sterlingų. Jie dažniausiai surenka drabužius tiesiai nuo aukotojų durų arba patys žmonių prašo atiduoti nereikalingus rūbus.

„Daily Mirror“ rašė, kad dažniausiai šiuo „verslu“ verčiasi nusikaltėliai iš Lietuvos ir Latvijos. Jie taikosi į brangesnius drabužius iš antrųjų rankų. Lietuviai turi sukūrę ir savo surinkimo sistemą – jie į pašto dėžutes mėto reklamą apie savo veiklą ir vėliau atvažiuoja surinkti drabužių.
D.Britanijos gyventojai rūbus atiduoda tikėdamiesi, kad jie bus perduoti vargšams, o lietuviai ir latviai už devėtų drabužių toną gauna 600 svarų sterlingų. Kelly Cumber, 39 metų pietų Londono gyventoja, sakė yra mačiusi, kad į šią veiklą įtraukiami vaikai. „Pernai savo akimis mačiau, kai moteris ir penki vaikai rausėsi labdaros maišuose ir atsirinkinėjo tik tai, ko jiems reikia“, - pasakojo anglė.
 
Labdaros organizacijos teigia, kad kiekvienais metais 15 proc. atiduotų drabužių dingsta. Policija yra susirūpinusi, nes kiekvienais metais gauna vis daugiau pranešimų apie pavogtą labdarą, o tyrimai dažniausiai atveda iki lietuvių arba latvių. Britai teigia, kad Latvijoje ir Lietuvoje už dėvėtus drabužius yra mokami pinigai net nepasiteiravus, ar pardavėjas turi pirkimo dokumentus.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Chemijos mokytoja Jonukui:
– Nagi prisipažink, kas už tave išsprendė uždavinius: tėtė ar mama?
– Garbės žodis, nežinau. Aš vakar anksti atsiguliau...