Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2012-10-18

Lietuviai laukia kainų šuolio

  
Lietuviai laukia kainų šuolio Nuo kitų metų Lietuva didina dyzelino akcizą, o tai išaugins maisto produktų kainas.

Šalies gyventojų laukia dar vienas kainų augimas. Nuo kitų metų didėja dyzelino akcizas, o tai greičiausiai smarkiai paveiks ekonomiką. Ekonomistai teigia, kad brangimas palies beveik visas sritis, kol kas neturėtų brangti tik keleivių vežimas.

Lietuva didinti dyzelino akcizą įsipareigojo stodama į Europos Sąjungą. Jis padidės nuo 1043 iki 1140 litų už tūkstantį litrų. Skaičiuojama, kad dėl šio mokesčio pakėlimo biudžetas pasipildys 94 papildomais milijonais litų.
Šiuo metu niekas negali garantuoti, kad išaugus akcizui, ši degalų rūšis degalinėse pabrangs 12 centų. Tiesa, dėl maisto kainų augimo abejojančių beveik nėra.
 
Pasak dienraščio „Lietuvos rytas“ kalbinto Lietuvos pramonininkų konfederacijos ekonomikos ir finansų analitiko Aleksandro Izgorodino, vartotojai degalų brangimą jaučia stipriau nei mūsų artimiausi kaimynai ir, panašu, kad šis kartas taip pat nebus išimtis. Jis taip pat pažymėjo, kad degalų dalis mūsų šalies vartotojų krepšelyje sudaro 6,6 proc., Latvijoje – 5,8, o Estijoje – 4,9 proc. Jis įsitikinęs, kad šis akzicas pirmiausia pakels produktų kainas parduotuvių lentynose, o tik vėliau degalinėse.
 
 
  

Žymos: Ekonomika, Degalai, Kainos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Darbuotojai skambina direktoriui:
– Gerbiamas direktoriau, visų darbuotojų vardu norime pasveikinti jus Kovo 8-osios proga!
– Bet aš juk ne moteris?!
– Mes žinome, kad ne moteris, bet kalė kaip reta!