Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-11-27

Lietuviai pagaliau išsirinko Lukiškių aikštės paminklą

  
Lietuviai pagaliau išsirinko Lukiškių aikštės paminklą
© A. Labašausko nuotr.
Jauno skulprotiaus A. Labašausko projektas nurungė kitus pasiūlymus.

Vilniaus Lukiškių aikštėje bus statomas mišką ir partizanų bunkerius primenantis memorialas laisvės kovotojams.

Skulptoriaus Andriaus Labašausko projektas, pagal kurį aikštėje bus įrengta į Gedimino prospektą orientuota kalva, laimėjo penkių dalyvių konkursą, kuriame buvo vertinami tiek ekspertų, tiek visuomenės balsai.
„Sudėjus ekspertų ir visuomenės balsus per pusę, išrenkamas A. Labašausko projektas“, – žurnalistams pranešė kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė.
 
Idėjos autoriaus teigimu, Lukiškių aikštė pagal jo sumanymą būtų atvira erdvė, o joje žaidžiantys ar piknikus rengiantys žmonės įprasmintų laisvės idėją.
 
„Žmonės, esantys ant takelių, pievų ar kalvelės (...) galės piknikauti, žaisti kamuoliu, vedžioti šunis ar žaisti su vaikais - tas vaizdinys ir yra tai, už ką kovojo laivės kovų dalyviai - laisvą buvimą erdvėje“, - pristatymas projektą sakė A. Labašauskas.
 
A. Labašausko nuotr. A. Labašausko nuotr.
Dėl įamžinimo taip pat konkuravo Vyčio paramos fondo projektas „Atminti ir pagerbti“, kurio pagrindinį akcentą – realistinę Vyčio skulptūrą kūrė skulptorius Arūnas Sakalauskas, architektūros teoretiko Tomo Grunskio ir kolektyvo „aexn“ darbas „Šviesti tiesa“, siūlantis Vyčio kryžiaus formos šviečiantį aukurą, reaguojantį į žmogaus prisilietimą ir interaktyvių simbolinių grindinio apšvietimo elementų.
 
Kraštotyrininkas Algimantas Lelešius siūlė memorialą su devyniais nedideliais baseinėliais, išdėstytais aikštėje Vyčio kryžiaus forma. Filmų ir meno instaliacijų kūrėjo Dariaus Žiūros siūlyti akcentai – galimybė kiekvienam aikštės lankytojui atlikti simbolinį garbės sargybos veiksmą, skulptūrinės formos statiniuose žmonės būtų filmuojami ir taip papildytų aikštėje nuolat rodomus vaizdus.
 
Diskusijos dėl šios aikštės likimo vyksta nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo.
 
 
  

Žymos: Lietuva, Lukiškių aikštė, Andrius Labašauskas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi kaimynės:
– Ką gi jūs darote, kad jūsų rankos tokios išpuoselėtos?
– Nieko.