Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2012-11-19

Lietuviai skundžiasi apgaule

  
Lietuviai skundžiasi apgaule Lietuvė norėjo išsinuomoti namą Dagenhame, bet teigia, kad buvo apgauta.

Su „Tiesos“ redakcija susisiekė keli skaitytojai, kurie teigia nukentėję nuo apgaulingus nuomos skelbimus paskelbusios moters. Juos įvairiose Anglijos lietuvių svetainėse, anot jų, patalpino, Viktorija K. Žinoma, kad moteris dar prisistato kaip Vaiva K., taip pat tikėtina, kad ji gali naudotis ir kitomis netikromis pavardėmis.

Kaip jau anksčiau rašė „Tiesa“, visi nukentėję skaitytojai susidūrė su tuo pačiu apgavystės modeliu, apie kurį pirmoji papasakojo mūsų skaitytoja Danguolė Pocienė. Dar spalio mėnesį moteris susidomėjo skelbimu apie išnuomojamą trijų kambarių namą, kuris atitiko visus reikalavimus, siekiant gauti savivaldybės nuomos kompensaciją už būstą.
Užstatas ir kitos sąlygos
 
Paskambinus nurodytu numeriu (š. m. spalio 2 d. skelbime pateikiamas tel. 075 763 68 336, tačiau šiuo metu juo susisiekti „Tiesos“ redakcijai nebepavyko) buvo sutarta dėl namo apžiūros. Po skambučio moteris sulaukė trumposios žinutės, kurioje buvo parašyta, jog jei būstas patiks, tą pačią dieną reikės sumokėti 300 svarų mokestį. Po namo apžiūros, sutarus dėl sąlygų, Danguolė sumokėjo merginai 150 svarų ir gavo raštelį su sumokėtos sumos patvirtinimu bei sutarė kitą dieną pateikti dokumentus, reikalingus savivaldybės paramai gauti, ir sumokėti likusią sumą.
Po antrojo įvykusio susitikimo moteris nebesulaukė jokių žinių dėl tvarkomų dokumentų ir nebesugebėjo prisiskambinti nuomotojai. Anot moters, raštelis buvo pasirašytas Vaivos K. vardu, o vėliau Danguolei pavyko išsiaiškinti, kad iš tikrųjų tai yra Viktorija K.

Bando atgauti pinigus
 
Nuvykusi į tariamai nuomojamą namą Dagenhame Danguolė surado minėtąją merginą ir pareikalavo grąžinti pinigus. Viktorija pasiteisino pametusi telefoną, todėl negalėjusi susisiekti ir užtikrino, kad dokumentai jau yra tvarkomi savivaldybėje. Tačiau pačiai Danguolei jokių dokumentų taip ir nepavyko rasti. Moteris bandydama atgauti pinigus taip vargsta jau mėnesį.
Su tokia pat bėda teigia susidūrę ir kiti skaitytojai, kurie, patikėję Viktorija ir galimybe išsinuomoti patrauklų būstą už gerą kainą, sumokėjo jai po kelis šimtus svarų. Anot skaitytojos Dovilės, ji žinanti dar apie dešimtį nukentėjusių tautiečių. Pasak pašnekovės, policijai įrodymų trūksta.
 
Kitos pusės nuomonė
„Tiesai“ paskambino ir pati Viktorija K., kuri pateikė savo versiją.
 
Skaitytojams pateikiame ištrauką iš jos redakcijai atsiųsto laiško:
 
Esu Viktorija Karpavičiūtė ir norėčiau užginčyti visus šmeižimus, kuriuos paskelbė Danguolė Pocienė. Ji nuomojosi namą per agentūrą, o ne iš manęs. Jai buvo pasakyta nueiti į „konsulą“ ir išsiaiškinti, kokių reikia dokumentų, kad galėtų naudotis „depozite scheme“. Danguolei dokumentus padėjo sutvarkyti nuomos agentūra ir paprašė ateiti jų pasirašyti.“
 
Anot Viktorijos, Danguolė šio pasiūlymo atsisakė, nes buvo gavusi kitą variantą. Dėl to agentūra jai negrąžino pinigų, o ir pati moteris dėl to nesikreipė į pačią agentūrą.
 
Dėl kitos skaitytojos, Dovilės, pateiktų pretenzijų Viktorija teigia, kad ji norėjo padėti jai išsinuomoti kambarį bei sutvarkyti pašalpą už būstą ir už tai paprašė 150 svarų. Anot Viktorijos, ji tų pinigų negavo, nes buvo sumaišyti sąskaitos numeriai. Viktorija merginai pasiūlė kreiptis į banką, tačiau, pasak jos, to Dovilė nepadarė, nes turbūt nepervedė pinigų apskritai.
 
Viktorija teigia, kad kiti ją apskundę asmenys iš tikrųjų gali būti nukentėję nuo jos sesers Vaivos K., kuri yra teista už apgavystes, tačiau abi seserys yra dažnai maišomos dėl panašios išvaizdos.
 
„Tiesos“ redakcija neatsako už pateiktos informacijos tikslumą, tik pateikia skaitytojų nuomones.
 
 
 
 
 
  

Žymos: Nuoma, Nuoma Anglijoje,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas rūpinasi panele:
– Na, kas atsitiko, ko taip raudi?
– Mano tėvai ne... nenori, kad mes su... susitikinėtume!
– Nesisielok, – guodžia ją vaikinas. – Aš susirasiu kitą panelę.