Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2015-01-22

Lietuviai už dvigubą pilietybę

  
Lietuviai už dvigubą pilietybę Vienas garsių žmonių, netekusių Lietuvos pilietybės visai neseniai, – Žydrūnas Ilgauskas.

Daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų pritartų dvigubos pilietybės įteisinimui, parodė šią savaitę paskelbti bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos apklausos rezultatai.Į klausimą „Ar Jūs pritariate dvigubos pilietybės įteisinimui Lietuvoje?“, teigiamai atsakė 57 proc. respondentų, 29 proc. buvo prieš, dar 14 proc. dalyvavusių apklausoje teigė šiuo klausimu savo nuomonės neturintys.

Kaip žinia, šis klausimas jau kurį laiką aktualus ne tik užsienyje gyventiems lietuviams, bet ir pačioje Lietuvoje. Mat per kelis paskutinius mėnesius Lietuvos pilietybės neteko garsūs žmonės. Vienas jų – garsus krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas, kuris po ilgų gyvenimo JAV, tapo valstijų piliečiu. Nors prezidentė Dalia Grybauskaitė teikė Pilietybės įstatymo pataisas, tačiau jos kol kas nėra priimtos.
Pagal dabartinius Lietuvos įstatymus,dviguba pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos okupacijos laikotarpiu, ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems po nepriklausomybės atkūrimo.
 
Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad plačiau leisti dvigubą pilietybę galima tik pakeitus Konstituciją, o tam reikalingas referendumas. Jame Konstitucijos pataisa būtų priimta, už ją balsavus daugiau kaip pusei visų rinkėjų.Politikai svarsto galimybę referendumą surengti 2016 metais kartu su Seimo rinkimais, tačiau kol kas nenuspręsta, koks klausimas būtų pateiktas.
 
Politikai nėra vieningi šiuo klausimu. Vieni būtų už tai, kad dvigubą pilietybę galėtų turėti praktiškai visi norintys, nes tai padėtų išlaikyti emigrantų ryšius su Lietuva. Kiti įsitikinę, kad tokios pataisos gali pakenkti šaliai ir jos piliečiams, nes dvigubos pilietybės galėtų siekti ir tautinės mažumos, o tuo gali pasinaudoti Rusija.
 
Naujienų portalo delfi.lt užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ apklausą atliko gruodžio 12-22 dienomis. Tyrime dalyvavo 1002 respondentai nuo 18 iki 75 metų.
 
 
  

Žymos: Žydrūnas Ilgauskas, Dviguba pilietybė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Škotija:
– Dukrele, nelakstyk paskui kiekvieną sijoną.