Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-09-29

Lietuvių investicija: būstas nuomai

  
Lietuvių investicija: būstas nuomai
© Flickr.com
Gyventojai vis dažniau ima paskolas antrams būstui pirkti, kurį nuomoja.
Tokį aktyvumą skatina didėjančios žmonių pajamos, o būstas taip greitai ir smarkiai nebrangsta.

Nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai įžvelgia pavojingų ženklų šalies būsto rinkoje. Anot jų, nors taip vadinamojo rinkai perkaitimas negresia, tačiau bankams reiktų atidžiau „dalinti“ būsto paskolas.

Kaip rašė portalas delfi.lt, pastaruoju metu gyventojai pradėjo drąsiai imti paskolas antram būstui pirkti. Pastarasis dažniausiai perkamas kaip investicija ir yra skirtas nuomoti.
Ekspertai neneigia, kad kai kurios tokios investicijos yra apsimokančios, tačiau juos neramina tai, kad gyventojai butus nuomai įsigyja už bankų skolintus pinigus, o neretam tai būna antroji paskola.
 
Tokį aktyvumą skatina didėjančios žmonių pajamos, o būstas taip greitai ir smarkiai nebrangsta. Per pastaruosius dvejus metus žmonių pajamos augo 13 proc., o būstas brango 7 proc.
 
Remiantis pateiktais duomenimis, Vilniuje tokie butai, kurių savininkams priklauso daugiau nei vienas būstas, sudaro 12 proc. rinkos. Tiesa, šie skaičiai nėra labai tikslūs, nes manoma, kad nemaža dalis Vilniuje nuomojamų būstų priklauso užsienyje gyvenantiems lietuviams.
 
  

Žymos: Nuoma, Būstas, butas, Nekilnamas turtas, banko paskola

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Girdėjau, žmona sudaužė tavo BMW. O pati – gyva?
– Kol kas gyva. Vonioj spėjo užsirakinti...