Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-06-08

Lietuvių pirkėjų įpročiai: svarbu ir kaina, ir kilmė

  
Lietuvių pirkėjų įpročiai: svarbu ir kaina, ir kilmė
© wikimedia.lt
Lietuviškų prekių paklausa prekybos centruose nuolat auga.
Pirkėjai dažniausiai į savo pirkinių krepšelį dedasi lietuviškus pieno produktus, duonos gaminius, daržoves ir vaisius.

Lietuviai mėgsta vietinių gamintojų produktus ir jiems prekybos centruose teikia pirmenybę. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad pirkėjų dažniausiai pirktų prekių šimtuke yra net 69 Lietuvoje pagamintos prekės. Tai reiškia, jog vidutiniškai dvi iš trijų prekių krepšeliuose yra lietuviškos.

Anot tyrimą atlikusios bendrovės „Maxima“, minėtų prekių paklausa nuosekliai auga: palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, jų dalis bendrame prekių krepšelyje yra išaugusi beveik dešimtadaliu.
Pirkėjai dažniausiai į savo pirkinių krepšelį dedasi lietuviškus pieno produktus, duonos gaminius, daržoves ir vaisius.
„Lietuviški produktai yra vertinami mūsų šalies vartotojų. Jie savo šalyje pagamintą ar užaugintą produktą sieja su natūralumu ir šviežumu. Žmonės renkasi vietinę produkciją ne tik dėl patriotizmo, bet vertina jos kokybę, išskirtinumą, skonį. Daugeliu atvejų lietuviški produktai su įvežtiniais sėkmingai konkuruoja ir kaina. Mes esame lietuviškas prekybos tinklas ir pateikdami patį plačiausią lietuvišką asortimentą ne tik suteikiame savo pirkėjams tai, ko jie pageidauja, bet ir palaikome savus“, – sako bendrovės „Maxima LT“ generalinis direktorius Žydrūnas Valkeris.
 
Vietinė kilmė itin svarbi renkantis šviežią mėsą, pieno produktus, taip pat vaisius ir daržoves. Pirkdami duoną pirkėjai neabejoja, kad jos kilmė yra tik lietuviška, dažnai renkasi pačiame prekybos centre keptus gaminius.
 
Anot mažmeninės rinkos ekspertų nors tokia informacija ir yra viešųjų ryšių akcija, tačiau tuo pačiu tikrai atspindi lietuvio pirkėjo įpročius.
 
Kaip šie atsilieps naujam rinklos žaidėjui „Lidl“ kol kas nežinia. Šis prekybos tinklas paskelbė, kad jo parduotuvėse lietuviškų prekių asortiminentas sieks apie 20 proc. visų prekių.
Kitų tinklų lentynose, kaip ir „Maxima“ parduotuvėse, Lietuvoje pagamintų maisto prekių yra gerokai daugiau.
 
 
  

Žymos: Parduotuvės, Maxima, Pirkėjai, lietuviškos prekės, Lidl

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naktį žmogelio mašinoje suveikia signalizacija. Išlekia jis tik su šlepetėmis ir chalatu į kiemą, o ten prie jo automobilio stovi trys žaliūkai su treningais. Vienas sako:

– Šaunuolis, greitai raktelius atnešei.