Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   \\\"Aviva Lietuva\\\"   |   2013-11-18

Lietuvių taupymo ypatumai: daiktai svarbiau nei atostogos

  
Lietuvių taupymo ypatumai: daiktai svarbiau nei atostogos Daugelis lietuvių taupo praktiškiems pirkiniams, o ne pramogoms ar atostogoms.

Lietuvoje – viena aktualiausių temų – taupymas. Nors tautiečiai dažnai vadinami racionaliais ir sumaniais žmonėmis, taupyti daugelis, kaip rodo apklausos, nemoka, o dalies pajamos per mažos, kad galėtų pinigų atsidėti juodai dienai.

 Įvairiose apklausose lietuviai dažnai tvirtina, kad svarbiausia sutaupyti vaikų mokslams, būsimai pensijai, tačiau taip pat reikia taupyti norint laikas nuo laiko papramogauti ar norimiems daiktams įsigyti. Tačiau kaip parodė bendrovės „Aviva Lietuva“ atlikta apklausa apskritai netaupo net ketvirtadalis žmonių.
Apklausos duomenimis, 21 proc. lietuvių nurodė kaupiantys piniginį fondą nenumatytoms išlaidoms, beveik tiek pat arba 20 proc. mūsų šalies gyventojų sako taupantys konkrečiam daiktui įsigyti.
 
Ekspertai šiuo klausimu vieningi: svarbiausia, kad žmogus taupo, o kam – tai jau antraeilis klausimas. „Nesvarbu, ar taupome naujam televizoriui, baldų komplektui ar netikėtų nelaimių, traumų ar ligų išlaidų rezervui, tačiau jau pats taupymo faktas liudija apie tai, kad į savo asmeninius finansus žiūrime ne tik kaip į vienadienių poreikių tenkinimą. Vis dėlto reikėtų labai atidžiai įvertinti taupymo prioritetus ir išskirti tai, kam tuo gyvenimo periodu pasiruošti yra svarbiausia“ ,- įsitikinusi gyvybės draudimo ir pensijų fondų bendrovės „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.
 
14 proc. apklaustųjų teigė taupantys neturėdami konkretaus tikslo, dar 8 procentai – nuolat atsideda pinigų pramogoms ir kelionėms, pensiją sau kaupia - 7 proc. apklaustų lietuvių, o vaikų mokslui - 6 proc. apklausos dalyvių.
 
Pasak pašnekovės, pačiam žmogui sunku numatyti ilgalaikius tikslus, todėl dauguma žmonių kaupiam konkretiem pirkiniam ar išvykom.
 
Vadovaujantis įprasta finansų valdymo formule, ilgalaikiam taupymui ir apsaugai nuo finansinių duobių (gali būti gyvybės draudimas ar kaupimas pensijų fonduose) reikia reguliariai skirti bent 10 proc. pajamų, prognozuojamiems trumpalaikiams tikslams, tarp kurių gali būti ir atostogos ar kitos pramogos, taip pat reikėtų atsidėti bent dešimtadalį nuolatinių pajamų.
 
Remiantis bendrovės pranešimu, apklausoje, atliktoje šių metų lapkritį, dalyvavo daugiau nei 15 tūkst. Lietuvos interneto vartotojų.
  

Žymos: Atostogos, Asmeniniai finansai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Godus moka du kartus. Bukas moka tris kartus. Mokesčių mokėtojas moka visada.