Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   lrytas.lt   |   2014-04-29

Lietuvius vilioti reikia ne vien pinigais

  
Lietuvius vilioti reikia ne vien pinigais Gyvenantys svetur teigė, kad žinios apie Lietuvą dažniausiai būna negatyvios.

Svetur gyvenantieji lietuviai kalba lietuviškai ir savo kalbos moko vaikus, jiems svarbu nepamiršti ir išlaikyti tradicijas. Išlaikyti lietuvybė svarbu keturiems iš penkių lietuvių, paskelbė tyrimą atlikusi bendrovė „Vilmorus“. Apklausoje dalyvavo užsienyje gyvenantys lietuviai, kurie teigė, kad kalbant apie grįžimą į Lietuvą svarbi ne tik šalies ekonominė situacija, bet ir psichologinis klimatas.

 Užsienio lietuvių apklausoje, kurioje geriau atspindima aukštesnį išsilavinimą turinčių emigrantų nuomonė, devyni iš dešimties respondentų teigė, kad domisi įvykiais Lietuvoje, tačiau didžioji dalis lietuviškoje žiniasklaidoje pasigenda pozityvios informacijos apie tėvynę.„Per visą tyrimą lietuvybė, ryšio su Lietuva jausmas buvo fiksuojamas labai stiprus“, - tyrimą komentavo „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys, kurį citavo portalas lrytas.lt.
Užsienio reikalų ministerijos užsakymu atliktame tyrime emigrantų paklausus, kas paskatintų grįžti į Lietuvą, didžioji dalis - 38 proc. - pasirinko atsakymą, kad svarbiausi yra psichologinio klimato pokyčiai, didesnė tolerancija ir pagarba žmogui, galimybės realizuoti savo gebėjimus. Šalies gerovės, ekonomikos augimas svarbiausias buvo trečdaliui apklaustųjų. 27 proc. nurodė, kad grįžtų, jei darbo užmokesčio dydis būtų panašus į jų gaunamą atlyginimą užsienyje.
 
Užsienio reikalų ministerijos užsakymu atliktame tyrimo išvadose teigiama, kad lietuvybės išlaikymas svarbus 79 proc. apklaustųjų. 72 proc. respondentų teigė, kad kliūčių bendradarbiauti su Lietuva nėra, tik reikia daugiau asmeninės iniciatyvos. Pasak lietuvių, apie įvykius savo tėvynėje jie sužino internete. Pagrindiniuose naujienų portaluose žmonės pasigenda teigiamų naujienų ir sėkmės istorijų Lietuvą ir svetur gyvenančius lietuvius.
 
Pasak V. Gaidžio, didžioji dalis emigrantų norėtų patys pasakoti ir sužinoti, kuo daugiau teigiamų ir gerų dalykų, o įsijungę žinias jie dažniausiai gauna dozę negatyvo.
 
Apklausoje dalyvavo 711 užsienio lietuvių, kurie gyveno užsienyje ne mažiau kaip šešis mėnesius. Apie 70 proc. respondentų buvo iš Europos Sąjungos (ES) šalių, daugiausia - Didžiosios Britanijos, Belgijos ir Švedijos. Tarp likusiųjų daugiausia buvo JAV gyvenančių lietuvių.
 
V.Gaidys žurnalistams pripažino, kad ši apklausa, atlikta internetu, negali būti laikoma reprezentatyviai atspindinčia visų užsienio lietuvių nuomonę - tyrime dalyvavo sąlyginai daugiau žmonių su aukštuoju išsilavinimu, aktyvių žmonių, užimančių geras pozicijas.
 
  

Žymos: Ekonomika, Apklausa

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Depresija – kai nusiperki lanką, kad pataisytum figūrą, o jis tau „kaip tik“...
*****