Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2015-06-26

Lietuvoje keičiama santuokos nutraukimo tvarka

  
Lietuvoje keičiama santuokos nutraukimo tvarka Norint nutraukti santuoką, nebereikės kreiptis į teismą - tą padaryti galės notarai.
Nuo šiol bendru sutuoktinių sutikimu jų santuoką galės nutraukti notaras.

Penktadienį posėdžio metu Lietuvos vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos siūlytoms pataisoms, pagal kurias bendru sutuoktinių sutikimu jų santuoką galėtų nutraukti notaras. Iki šiol santuokas galėjo nutraukti tik teismas, - skelbė delfi.lt naujienų portalas.

2009-ais metais teisingumo ministro pareigas užėmęs Remigijus Šimašius buvo parengęs panašias Civilinio kodekso pataisas, bet taip jų ir nepateikė Vyriausybei apsvarstyti. Dabartinis Teisingumo ministerijos vadovas Juozas Bernatonis tvirtino, kad įsigaliojus pataisoms būtų sumažintas teismų darbo krūvis.
„Projektais siekiama sumažinti teismų darbo krūvį ir atsisakyti kai kurių teismų vykdomų funkcijų, nesusijusių su tarp šalių kilusio teisminio ginčo sprendimu, tokiu būdu sukuriant papildomas prielaidas teismų darbo operatyvumui ir kokybei pagerinti bei sumažinti (...) asmenų laiko sąnaudas“,- aiškino Teisingumo ministerija.
 
Taip pat siūloma panaikinti teismo leidimus keisti vedybų sutartį, leidimus šeimos turto sandoriams ir kitose situacijose, kuriuose nėra ginčo tarp šalių. Šias funkcijas perduoti numatoma notarams.
 
Papildomai, ministerija siūlo koreguoti tėvystės pripažinimo procedūras, kuomet moteris pagimdo ne sutuoktinio vaiką arba kai vaikas gimsta nepraėjus 300 dienų po santuokos anuliavimo. Šiuo metu teismas turi tvirtinti vaiko motinos, jos buvusio sutuoktinio ir vyro, pripažįstančio save gimusio vaiko tėvu, pareiškimus, norint pripažinti ne esančio ar buvusio sutuoktinio tėvystę. Siūloma tokius pareiškimus tvirtinti notarams.
  

Žymos: Santuoka, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras išėjo į darbą, o žmona tuo metu pasikvietė tris meilužius ir linksminasi. Staiga – skambutis į duris. Žmona sukiša meilužius į maišus ir palieka koridoriuje. Įgriūna vyras. „Kas čia?“ – klausia rodydamas į maišus. „Tavo motina iš kaimo dovanų atsiuntė“, – atsako žmona. Prieina vyras prie pirmo maišo. Bum koja į jį. „Kriu kriu“, – pasigirsta iš maišo. „Kiaulė? Gerai!“ Bum į kitą. „Kukariekū!“ „Taip, gaidys.“ Bum į trečią. Tyla. Bum bum bum. Tyla. Vyras susinervina: bum bum bum bum bum. Pagaliau iš maišo pasigirsta: „Bulvės čia, bulvės...“