Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-01-23

Lietuvoje siaučia gripas

  
Lietuvoje siaučia gripas
© Flickr.com
Lietuvoje gripas gyvybes pradėjo šiaunauti praėjusių metų pabaigoje.
Anot Lietuvos medikų, efektyviausia gripo profilaktikos priemonė – skiepai.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informavo, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) visoje Lietuvoje perkopė epideminį lygį.

Tiesa epidemijos šiuo metu paskelbtos tik keliose savivaldybėse: Kauno, Jonavos ir Varėnos.
Įpusėjus sausiui sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Lietuvoje siekė 123,5 atvejų/10 tūkst. gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo gerokai mažiau – 79,2 atv./10 tūkst. gyventojų.
 
Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų trečiąją savaitę buvo registruotas Šiaulių miesto ir rajono savovaldybėje, o didžiausias – Kauno. Daugiausiai sergančiųjų buvo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse.
 
Remiantis pateiktais duomenimis, visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyta daugiau nei 181 žmogus, daugiausiai paauglių iki 17 metų (79) ir vyresnio amžiaus žmonės, taip pat nemažai sirgo bei ligoninėse gulėjo ir vaikų iki 2 metų. Dešimt asmenų gydyti intensyviosios terapijos skyriuje.
Nuo praėjusių metų pabaigos, kai pradėjo siausti gripas iki šių metų sausio vidurio, nuo gripo sukeltų komplikacijų mirė trys žmonės.
 
Anot Lietuvos medikų, efektyviausia gripo profilaktikos priemonė – skiepai. Skiepytis rekomenduojama kiekvienais metais viso gripo sezono metu. Gripas prasideda 40-ąją kalendorinę metų savaitę ir tęsiasi iki 20-osios kitų metų kalendorinės savaitės.
Ypatingai rekomenduojama skiepytis šių rizikos grupių asmenims:
65 m. ir vyresnio amžiaus asmenims;
sergantiems lėtinėmis ligomis;
gyvenantiems socialinės slaugos ir globos įstaigose;
nėščiosioms moterims.
 
 
 
  

Žymos: Liga, Mirtis, Skiepai, Gripas, Paaugliai, Vaikai, Epidemija, sergamumas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ežiukas rado bombą. O ežiuko niekas neberado.