Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-06-06

Lietuvos abiturientai laikė pirmąjį egzaminą

  
Lietuvos abiturientai laikė pirmąjį egzaminą Abiturientai piktinosi, kad rašinio temos buvo ne šiuolaikiškos.
Valstybinio brandos egzamino vertinimas prasidės birželio 13 d. Šio egzamino rezultatai bus paskelbti liepos 4 d.

Daugiau nei 32 tūkst. abiturientų pirmadienį laikė bene svarbiausią privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą. Tiek valstybiniame, tiek mokykliniame brandos egzamine jaunuoliai turėjo atlikti vieną užduotį – per keturias valandas parašyti rašinį pasirinkta tema.

184-uose savivaldybių administracijų įsteigtuose centruose valstybinį egzaminą laikė 19 419, o mokyklinį – 13 173 abiturientai.
Po egzamino moksleiviai atskleidė rašinių temas. Abiturientams teko rašyti apie gaivališką prigimtį lietuvių literatūroje, tikrojo vyriškumo atsiskleidimą, dvarą lietuvių literatūroje ir žmogaus vaizduotės galią. Moksleiviams reikįjo remtis Šatrijos Raganos, M.Katiliškio, S.Gedos, V.Krėvės, Vaižganto ir kitų Lietuvos klasikų kūryba.
 
Nors daugumai abiturientų egzaminas labai sunkus nepasirodė, ne vienas piktinosi, kad rašinio temos buvo ne šiuolaikiškos ir labai nutolusios nuo jaunimo.
 
Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio ir mokyklinio brandos egzamino vertinimo instrukcijos yra patvirtintos Nacionalinio egzaminų centro direktoriaus įsakymu ir paskelbtos NEC interneto svetainėje.
 
Kad išlaikytų valstybinį brandos egzaminą, kandidatas turi surinkti ne mažiau kaip 30 proc. galimų surinkti taškų. Mokyklinio brandos egzamino įvertinimas – balas – parašomas pagal taškų ir balų atitikties lentelę, kurią įsakymu tvirtins Nacionalinio egzaminų centro direktorius po 9 darbo dienų, skirtų kandidatų rašinių vertinimui.
 
Valstybinio brandos egzamino vertinimas prasidės birželio 13 d. Kandidatų darbus dvi savaites vertins beveik keturi šimtai vertintojų. Šio egzamino rezultatai bus paskelbti liepos 4 d.
 
 
  

Žymos: Lietuvių kalba, Egzaminai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ant sienos kabo plakatas: „Vartodami alkoholį jūs lėtai žudote savo vidaus organus.“ Pamatęs tą užrašą alkoholikas supyko: „Tai kad aš niekur ir neskubu!“