Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2014-12-23

Lietuvos kariuomenės vadas kreipėsi į tautą

  
Lietuvos kariuomenės vadas kreipėsi į tautą Paskelbus mobilizaciją, užsienyje gyvenantiems lietuviams galios ta pati tvarka, kaip ir gyvenantiem

Šiemet iš europiečių saugumo jausmą atėmė agresyvioji Rusija, pradėjusi karinius veiksmus Ukrainoje. Ypač pažeidžiamos, nors ir priklauso galingiausiam kariniam blokui NATO, pasijautė Baltijos šalys. Lietuvoje prieš kelias savaites pirmą kartą per Nepriklausomybės istoriją kai kuriuose kariniuose vienetuose buvo paskelbta karinė parengtis. Tokį spendimą svarbiausi šalies asmenys priėmė, kai Rusijos kariuomenė ginklais brazdino vos už kelių dešimčių kilometrų nuo Lietuvos sienos Karaliaučiuje.

Ir nors dabar Lietuvoje taikos metas, Lietuvos kariuomenės vadas Generolas majoras Jonas Vytautas Žukas prieš didžiausias metų šventes kreipėsi į šalies žmones. „Tiesa“ pateikia sutrumpintą generolo kalbą:
 Mano manymu, artėjančios šventės – Šv. Kalėdos ir Naujieji metai – yra metas, kai turėtume ne dar labiau padidinti savo gyvenimo tempą siekdami užbaigti visus pradėtus darbus, surasti ir nupirkti artimiesiems kuo originalesnių dovanų, o atvirkščiai – stabtelėti ir pamąstyti apie save, apie tai, kas esame, ką per metus nuveikėme, ką planuojame nuveikti ateinančiais metais, kokius tikslus sau kelsime. Būtent šiuo laikotarpiu visus Lietuvos piliečius kviečiu šiek tiek laiko skirti pamąstymams ir apie savo pilietines pareigas, apie pasiruošimą šalies gynybai.
 
Pastaruoju metu saugumo situacija regione pasikeitė. Jos nebepavadinsime labai stabilia ir lengvai prognozuojama. Tai savotiškai pažadino tiek mūsų politikus, tiek ir visuomenę. Vis daugiau žmonių domisi šalies gynybos klausimais, susitarta dėl krašto apsaugos finansavimo didinimo, patriotiškai nusiteikę žmonės vis daugiau diskutuoja ir svarsto, kaip galėtų prisidėti prie šalies gynybos taikos metu vykstant informaciniam karui, kaip gintų šalį ginkluotos agresijos atveju.
 
Tokia visuomenės reakcija džiugina, tai rodo, kad Lietuvoje yra ir bus žmonių, pasirengusių ginti savo Tėvynę. Dėl to mes turime nepriklausomą valstybę, dėl to esame aktyvūs tarptautinės bendruomenės nariai.
 
Kaip kariuomenės vadas, karo atveju – šalies ginkluotųjų pajėgų vadas, jaučiu pareigą pasidalyti su visuomene tam tikra informacija bei mintimis apie šalies gynybą ir paraginti kažkuriuo būdu ir forma prie jos prisidėti.
 
Šalies gynyba galima ne vien su ginklu rankose
 
Yra daugybė kitų gynybos būdų ir formų, kaip remti ginkluotąją šalies gynybą. Juk ginkluotosios gynybos metu gyvenimas nesustos visiškai – reikės ir maisto, ir energijos, ir kuro tiekimo, reikės gydyti sužeistuosius, teikti priimančiosios šalies paramą sąjungininkams ir daug kitų paslaugų bei priemonių.
Todėl savo žiniomis ir darbais prie valstybės gynimo norinčius prisidėti piliečius savanorius, atleistus nuo karo prievolės, kviesime kreiptis į Raudonojo Kryžiaus draugiją ir kitas nevyriausybines organizacijas. Norėčiau atkreipti dėmesį ir į tai, kad kiekvienas iš jūsų prie savo šalies gynybos prisidėsite jau vien nekolaboruodamas su agresoriumi ir demonstruodamas solidarumą su savo šalies ginkluotosiomis pajėgomis.
Savo ginklus panaudoti gynyboje galės ne tik kariai
 
Vienas iš būdų Lietuvos piliečiams įgyvendinti savo teisę ir pareigą ginti valstybę yra telkimasis į ginkluotojo pasipriešinimo grupuotes. Visi 18 metų sulaukę Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje įvedus karo padėtį, jei neturi mobilizacinių užduočių ar kitaip įstatymu nėra įpareigoti vykdyti tam tikrų užduočių, turi teisę vienytis į ginkluotojo pasipriešinimo (partizanų) vienetus.
 
Apie savo apsisprendimą ginklu ginti šalį minėti piliečiai turėtų informuoti artimiausią karinį dalinį arba karo komendantūrą.
 
Ką daryti prasidėjus karui
 
Patikėkite, Lietuvos kariuomenė žino, kaip kariniai vienetai veiks ginkluotojo šalies užpuolimo atveju. Vaidmuo yra numatytas ir kitiems ginkluotojo pasipriešinimo dalyviams. Numatyta, kaip bus elgiamasi su civiliais gyventojais, pabėgėliais, karo belaisviais.
 
Paskelbus visuotinę mobilizaciją, visi Lietuvos kariuomenės personalo rezervo karo prievolininkai – 18–55 metų vyrai ir moterys, įgiję pradinį karinį parengtumą, bus šaukiami į karo tarnybą ir turės atvykti į teritorinį karo prievolės ir komplektavimo skyrių
 
Užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams galios ta pati tvarka ir atsakomybė, kaip ir gyvenantiems Lietuvoje. Svarbu žinoti, kad paskelbus mobilizaciją visa jiems reikalinga informacija taip pat būtų teikiama ir užsienio šalyse esančiose Lietuvos ambasadose bei konsulatuose.
 
Ginkluotajame pasipriešinime dalyvauti nusprendę žmonės turėtų suvokti, kad karo atveju jie veiktų greta Lietuvos kariuomenės karių profesionalų, kurie yra įgiję kovinės patirties pastarojo meto NATO karinėse operacijose Irake ir Afganistane. Šie kariai jau ne kartą įrodė, kad geba profesionaliai atlikti jiems keliamas užduotis ekstremaliomis sąlygomis. Paprastai kalbant, jais tiesiog reikėtų pasitikėti ir stengtis kuo geriau įvykdyti jų nurodytas užduotis.
 
Kaip įgyti karybos žinių nelaukiant momento, kai jų prireiks
 
Jei laikote save neabejingais dėl savo krašto saugumo, nusiteikusiais patriotiškai, pilietiškais, nors ir nesate kariai, karinės agresijos laukti sudėjus rankas nevalia. Jei esate mobilizacinio amžiaus (18–55 m.) ir turite Lietuvos Respublikos pilietybę, ginkluotajai šalies gynybai rekomenduoju ruoštis jau dabar – taikos metu.
 
Vienas iš tokių būdų – savanoriški trijų mėnesių trukmės baziniai kariniai mokymai. Jų metu įgyjamos pagrindinės karybos žinios. Taip pat galima rinktis kario savanorio tarnybą. Tarnaujantys Krašto apsaugos savanorių pajėgose kariai savanoriai sudaro aktyvųjį Lietuvos kariuomenės rezervą ir į tarnybą (įvairius mokymus bei pratybas) yra kviečiami 20–30 dienų per metus.
 
Mano linkėjimai
 
Gerbiami Lietuvos piliečiai, savo šalies mylėtojai, nuoširdžiai sveikinu Jus ir Jūsų artimuosius artėjančių Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų proga. Tegul ateinančiais metais Jums nestinga dvasinės ramybės, džiaugsmo, sėkmės ir vilties. Tikiu, kad jei saugosime ir ginsime Lietuvą visi drauge, jei tam ruošimės iš anksto – nelaukdami lemtingos dienos, būsime neįveikiami.
 
 
 
  

Žymos: Kariuomenė, Lietuva

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar tiesa, kad intelekto testas gali būti svarbus darbinantis?
– Tiesa. Tų, kurių intelekto koeficientas didesnis nei viršininko, nepriima.