Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Delfi.lt   |   2019-01-22

Lietuvos ministerijos nepritaria R. Karbauskio idėjai liberalizuoti deklaravimo tvarką emigrantams

  
Lietuvos ministerijos nepritaria R. Karbauskio idėjai liberalizuoti deklaravimo tvarką emigrantams
© Pixabay.com

Finansų, Sveikatos apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijos nepritaria „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pasiūlymui liberalizuoti gyvenamosios vietos deklaravimo tvarką emigrantams, antradienį rašo dienraštis „Lietuvos žinios“.

R. Karbauskis siūlo, kad asmenys, kurie socialinio draudimo įmokas moka Europos Sąjungos šalyse, galėtų būti atleisti nuo privalomojo sveikatos draudimo įmokų Lietuvoje, nepriklausomai nuo to, ar yra deklaravę savo išvykimą. Jie būtų laikomi išvažiavusiais iš Lietuvos pagal „Sodros“ ir Valstybinės mokesčių inspekcijos teikiamus duomenis.
„Lietuvos piliečiams, kurie gyvena kitose šalyse, ten moka socialinio draudimo įmokas, nesikaups skolos, palengvės „Sodrai“ skolų administravimo našta“, – aiškino R. Karbauskis.
 
Tačiau trys ministerijos ragina nepritarti jo pasiūlymui, nes dėl tokių pakeitimų Lietuvos gyventojų registras kauptų netikslius duomenis apie žmones – būtų neaišku, kas ir kada emigravo ar sugrįžo.
 
Seimas R. Karbauskio pataisoms yra pritaręs po pirmosios stadijos – pateikimo. Gavus Vyriausybės išvadą, klausimas grįš į Seimą.
 
ŠALTINIS: delfi.lt
  

Žymos: Politika, Emigracija, Lietuva, Migrantai, Ramūnas Karbauskis, ministerija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Nes miegamajame yra gulintis policininkas.