Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-07-14

Lietuvos prezidentė gavo itin svarbų apdovanojimą

  
Lietuvos prezidentė gavo itin svarbų apdovanojimą
© D. Grybauskaitė Facebook
Šalies vadovei itin svarbus apdovanojimas.

Europai laikas perimti savo saugumą į savo rankas, šeštadienį Vokietijoje drauge su Latvijos ir Estijos vadovais atsiimdama Vestfalijos taikos premiją sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Šiandien mes žinome, kad Europai laikas paimti į savo rankas saugumą ir gynybą. Ir tai ne tik dėl grėsmių, tai ir dėl mūsų žmonių ateities, dėl siekio garantuoti mūsų žmonėms klestėjimą ir saugumą, nes niekas nėra duodama savaime“, – atsiimdama Baltijos šalims skirtą premiją sakė D. Grybauskaitė.
Vestfalijos taikos premija Baltijos šalims skirta už išskirtinį demokratinio vystymosi pavyzdį ir indėlį į Europos taiką.
 
„Mes iškovojome laisvę su dainuojančia revoliucija, štai kas mes esame. Ir dėl to mes nieko nebijome – ir mūsų kaimyno, kuris elgiasi agresyviai, ir ties mūsų siena, ir Europoje. Mes nebijome, nes žinome, kad turime draugų. Turime Vokietiją, kitas šalis, kurios yra mūsų žemėje – ginančios ir atgrasančios“, – kalbėjo Lietuvos vadovė.
 
Vestfalijos taikos premija teikiama kas dvejus metus už ypatingus nuopelnus stiprinant Europos ir tarptautinę taiką. Tarp premijos laureatų – buvęs Čekijos prezidentas Vaclavas Havelas, buvęs JT generalinis sekretorius ir Nobelio taikos premijos laureatas Kofi Ananas, Jordanijos karalius Abdullah II, buvę Vokietijos kancleriai Helmutas Kohlis ir Helmutas Schmidtas.
 
Ši premija kaskart skiriama ir jaunimo organizacijai. Šių metų laureatai – jaunieji skautai.
Premijos steigėja yra Vestfalijos ir Lipės regionų verslo asociacija, vienijanti per 60 tarptautinių kompanijų.
 
Vestfalijos premija įsteigta 1998-aisiais, minint Vestfalijos taikos 350-ąsias metines. Šia sutartimi buvo užbaigti religiniai karai Europoje, padėti pamatai šiuolaikinei tarptautinei politikai.
 
  

Žymos: Dalia Grybauskaitė, Lietuva, Apdovanojimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Jaunas vyras sako žmonai:

– Tu nepatikėsi, bet šitą sriubą aš iškepiau pats.