Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-04-12

Lietuvos žmonės nebegali tylėti, rengiamas dar vienas mitingas

  
Lietuvos žmonės nebegali tylėti, rengiamas dar vienas mitingas
© flickr.com
Ministras kalba apie gerovę, žmonės eina į gatves.

Finansų ministras Vilius Šapokas sako, kad būsima mokesčių ir pensijų sistemos reforma turėtų sumažinti įtampas visuomenėje dėl pensijų netolygumo.

„Manau, kad tų reformų, įskaitant ir pensijų reformą, kurią pristatysime pirmadienį šitą problemą turėtų išspręsti“, – interviu Žinių radijui sakė V. Šapoka
Jis neatskleidė, ar Vyriausybė pasiūlys sumažinti „Sodros“ pervedimo dalį į antros pakopos pensijų fondus.
 
Balandžio pradžioje V. Šapoka yra sakęs, jog kaupimas antroje pensijų pakopoje turėtų būti toliau skatinamas. Kaip vieną būdų jis minėjo pačių darbuotojų bei darbdavių įnašus į šiuos fondus bei galimybę atgauti dalį pajamų mokesčio.
 
„Konkrečių detalių kol kas neatskleisiu. Puikiai žinome, kad ateičiai reikia atsidėti, kai žinome, kad ateityje tas spaudimas bus didelis, nes dirbančiųjų proporcija mažės. Šioje vietoje reikia išspręsti paprastą dalyką. Kas kaupia, turės daugiau lėšų, o kas nekaupia, tai turės tenkintis „Sodros“ pensija“, – kalbėjo finansų ministras.
 
Vilniuje ketvirtadienį rengiamas mitingas ir eitynės už pensijų didinimą, jo rengėjai taip pat ragins valdžią atsisakyti įmokų iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus.
Seimo pavasario sesijoje planuojama patvirtinti naują pensijų kaupimo antros ir trečios pakopos fonduose tvarką. Tikėtina, kad bus atsisakyta pervedimų iš „Sodros“ į privačius pensijų fondus, o kaupimas bus skatinamas mokestinėmis lengvatomis gyventojams ir įmonėms, jeigu pastarosios prisidės prie darbuotojų įmokų.
 
Praėjusią savaitę premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad Vyriausybės siūlymai dėl mokesčių ir pensijų sistemos reformos gali būti paviešinti balandžio 16 dieną.
 
Vyriausybė kovo pradžioje pranešė, kad rengiama struktūrinė reforma, apimanti mokesčių, inovacijų, švietimo, sveikatos, pensijų reformas bei naujos šešėlinės ekonomikos mažinimo priemones.
 
  

Žymos: Pinigai, Finansai, Pensijos, Mitingas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.