Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Barbora Grigaliūnaitė   |   2017-09-13

LR Socialinės apsaugos ir darbo miniserijos „Facebook” įrašas sukėlė emigrantų pasipiktinimą

  
LR Socialinės apsaugos ir darbo miniserijos „Facebook” įrašas sukėlė emigrantų pasipiktinimą Nekaltas įrašas SADM paskyroje sukėlė emigrantų pasipiktinimo audrą.
Ta prasme, #SADM, jūs čia rimtai, tokiu tonu bei sharinimu reaguojate į užsienio lietuvių bendruomenių bandymą padėti ir prašymą prisidėti?

Po to, kai Jungtinės Karalystės (JK) Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė kreipėsi pagalbos į LR Socialinės apsaugos ir darbo miniserijos (SADM) darbuotojus, jos laiškas buvo paviešintas asmeninėje ministerijos „Facebook” paskyroje, o ministerijos darbuotojos tonas nemenkai įpykdė JK gyvenančius lietuvius.

 
 
„Labas rytas,
Esu Jungtinės Karalystės LB pirmininkė. Norėdami padėti Lietuvoje skurdžiau gyvenančioms šeimoms, planuojame vykdyti labdaros akciją. Mūsų tikslas – pagelbėti dirbančioms, bet sunkiai besiverčiančioms šeimoms gyvenančioms rajonuose, galbūt tuose, kuriuose yra didžiausias emigracijos skaičius. Kadangi tokios statistikos neturime, norime gauti patarimą, į ką turėtume kreiptis. Gal SADM turi mums padėsiančią nuspręsti, į kokį rajoną koncentruotis, statistiką, taip pat gal galėtumėte nukreipti pas tais duomenimis operuojančius specialistus.
Iš anksto Jums dėkoju!
Dalia”
 
D. Asanavičiūtės laišku netrukus buvo pasidalinta socialiniuose SADM tinkluose su prierašu „KĄ SIŪLOTE? Gaunam ir tokių laiškų: <…> Tai kur ponią Dalią kreipsim?”.
 
 
Ši žinutė sukėlė itin didelį JK gyvenančių lietuvių pasipiktinimą.
 
„Ta prasme, #SADM, jūs čia rimtai, tokiu tonu bei sharinimu reaguojate į užsienio lietuvių bendruomenių bandymą padėti ir prašymą prisidėti? „Ką siūlot? Gauname ir tokių laiškų. Kur kreipsim ponią?“. Ir ta topinė bažnyčios fotkė iš Vikipedijos. Tai, sakot, norit emigrantus susigrąžinti? Good luck! (kalba netaisyta, - red.past.).”, - asmeninėje „Facebook” paskyroje stebėjosi daugelį metų JK gyvenusi „Delfi” žurnalistė Sigutė Limontaitė.
 
Kita moteris po užvirusia diskusija stebėjosi: „Negalėjau patikėt tokia SADM reakcija...Apmaudu, tačiau šitaip sureaguota žmogaus. Gal būtų galima sužinot SADM darbuotojo vardą pavardę pareigas, šitaip „išmaniai” reaguojančio į laiškus skirtus valstybės tarnautojams. Tariamai šmaikštusis inkognito, gal
prisistatysit? Paplosim katučių, o gal per petį kai susitiksim emigracijoje...”
Netrukus šis įrašas SADM paskyroje buvo pakeistas į:
 
 
„Tiesa” susisiekė su LB pirmininke Dalia Asanavičiūte bei Socialinės apsaugos ir darbo miniserija dėl komentaro.
 
„Tikiu, kad šis įrašas SADM paskyroje neturėjo blogų intensijų. Nesitikėjau, kad užklausa bus paviešinta, nes tai - tik užklausa ir idėja. Tiesiog norėjome surinkti informaciją galimam projektui. Duomenis gavau trečiadienį ryte. Reakcija buvo tikrai greita, todėl esu dėkinga.”, - „Tiesai” sakė Lietuvių bendruomenės pirmininkė JK. D. Asanavičiūtė.
 
Tuo tarpu SADM ryšių su visuomene skyrius pateikė tokį komentarą:
 
„Norime pabrėžti, jog socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Gabija Vitkevičiūtė, paviešindama gerbiamos Dalios  Asanavičiūtės laišką, turėjo tik pozityvų ir geranorišką tikslą – pasidžiaugti užsienio lietuvių bendruomenės iniciatyva ir paskatinti gerbiamos Dalios Asanavičiūtės labdaros idėjos sklaidą.
 
Įrašo autorė labai apgailestauja, jog kai kurių socialinio tinklo „Facebook“ vartotojų buvo suprasta neteisingai. Tiesa, nemažai socialinio tinklo vartotojų teisingai ir pozityviai įvertino pasisakymą. Norime patikslinti, kad laiškas buvo viešinamas socialiniame tinkle su gerbiamos Dalios Asanavičiūtės sutikimu. Dėkojame už Jūsų pastebėjimą ir apgailestaujame, kad žinutė buvo neteisingai suprasta.”
  

Žymos: socialinės apsaugos ir darbo min, Dalia Asanavičiūtė, SADM

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Tėvas:
– Taip, sūneli, taip! O gerai! Drąsiau, dar žingsnelį, dar vieną!.. Šaunuolis! Tu gali vaikščioti! Motin, girdi, tempk kamerą, mūsų vaikas iš mokyklos diskotekos grįžo!