Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, URM   |   2019-05-29

Maskvoje pagerbtas nužudytų tarpukario vyriausybės narių atminimas

  
Maskvoje pagerbtas nužudytų tarpukario vyriausybės narių atminimas
© urm

Gegužės 27 dieną prie Maskvos esančioje stalinistinių aukų atminimo vietoje, buvusiame NKVD specialiajame objekte „Komunarka“, Lietuvos ambasados Rusijoje ministras patarėjas Giedrius Galkauskas pagerbė sovietinių represijų aukas.

stalinistinių aukų atminimo renginyje buvo padėtos trispalve juostele perrištos gėlės prie aukoms skirto atminimo kryžiaus bei Atminimo sienoje įamžintų tarpukario Lietuvos ministrų Kazimiero Skučo, Antano Tamošaičio ir Juliaus Čapliko pavardžių.

Kreipdamasis į susirinkusius žuvusiųjų artimuosius G. Galkauskas paragino savo atsiminimais apie represijų aukas dalintis su jaunosios kartos atstovais.

Ši tradicinė represijų aukų atminimo akcija, organizuojama Maskvos vyriausybės reabilituotų politinių represijų aukų teisių atkūrimo komisijos, kasmet suburia „Komunarkoje“ atgulusių politinių represijų aukų gimines ir artimuosius.

Remiantis visuomeninės organizacijos „Memorialas“ sudarytu sąrašu, specialiajame NKVD objekte „Komunarka“ esančiose masinėse kapavietėse be minėtų tarpukario Lietuvos ministrųilsisi dar apie 150 iš Lietuvos kilusių represijų aukų.

Manoma, kad lietuvių kilmės aukų šioje amžino poilsio vietoje gali būti ir daugiau, nes iš maždaug 10 000 aukų, tik 6 000 aukų tapatybės nustatytos.
  

Žymos: Maskva, aukos, tarpukaris, atminimas, sovietai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi draugės:
– Tavo jaunikis labai nekultūringas. Kol tu su juo kalbėjaisi, jis nusižiovavo 15 kartų.
– Jis nežiovavo, o bandė man atsakyti.