Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, DELFI.lt   |   2019-06-12

Medikai papasakojo apie komos būklės narkotikais apnuodytą atvežtą kūdikį – pasekmės gali būti lemtingos

  
Medikai papasakojo apie komos būklės narkotikais apnuodytą atvežtą kūdikį – pasekmės gali būti lemtingos
© pixabay asociatyvi nuotrauka

Medikai prieš porą dienų skubėjo gaivinti komos ištikto 11 mėnesių kūdikio. Įtariama, jis buvo apsinuodijęs narkotinėmis medžiagomis. Vaikas buvo skubiai atvežtas į Santaros klinikų reanimaciją.

Medikai tvirtina, kad apsinuodijimas buvo labai sunkus, vaikučio būklė kėlė nerimą, skelbiama LNK Žinių reportaže. „Turime faktą, kad rasta medžiaga yra metadonas. Vaiko būklė buvo ganėtinai sunki, imtasi visų įmanomų priemonių.
Tėvai lanko kūdikį, abi dienas lankė ir skambino, domėjosi. Jis buvo atvežtas tėvelių į stacionarą, buvo sakyta, kad jis nepažadinamai miega, tėvai sunerimo, kad vaikas yra nepažadinamas, kai kreipėsi į priėmimo skyrių, čia jau būklė buvo įverta kaip sunki, jis buvo paguldytas į intensyviosios pagalbos skyrių “, – LNK Žinioms sakė vaikų intensyviosios terapijos gydytoja Edita Poluziorovienė.
 
Metadonas yra stiprus analgetikas, veikiantis panašiai kaip morfinas, vartojamas stipriam skausmui malšinti. Medikės teigimu, metadono į kūdikio organizmą galėjo patekti tik per burną. Ar vaikas pats namuose rado narkotinių medžiagų, ar jų sugirdė tėvai, aiškinasi policijos pareigūnai.
 
Pareigūnų atstovai teigia, kad žino šią šeimą, bet ne dėl narkotikų platinimo. Tai romų tautybės šeima. Name kalbinti kaimynai sakė, kad vaikutis pastaruoju metu nuolat verkė naktimis. „Vaikas pastoviai verkdavo ir verkdavo“, – sakė kaimynė.
 
Tokios medžiagos, kurios buvo rastos kūdikio organizme, labai stipriai veikia centrinę nervų sistemą, ją slopina ir sukelia euforiją. Kūdikiui tai pasireiškia nepažadinamu miegojimu. Tai yra beprecedentis atvejis, kai tokio amžiaus kūdikis apsinuodija narkotikais.
„Tikrai mažas amžius, tikrai retas atvejis, ypač apsinuodijimu narkotinėmis medžiagomis. Pasekmės – nespėliojamos. Centrinė nervų sistema yra labai paslaptingas dalykas“, – kalbėjo medikė. Iš intensyviosios terapijos skyriaus berniukas išleistas, jo būklė gerėja, tačiau iš ligoninės kūdikis dar nebus paleistas.
 
Poveikis po apsinuodijimo narkotikais gali būti ilgas, todėl vaikas bus prižiūrimas medikų. Pareigūnai laukia medikų išvadų, jie spręs, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.
  

Žymos: Narkotikai, Policija, Kūdikis, medikai, Santaros klinikos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi kaimynės:
– Ką gi jūs darote, kad jūsų rankos tokios išpuoselėtos?
– Nieko.