Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

DELfi.lt ir Tiesa.com inf.   |   2016-09-09

„MG Baltic" korupcijos byloje liudyti iškviestas ir Vilniaus meras

  
„MG Baltic" korupcijos byloje liudyti iškviestas ir Vilniaus meras R. Šimašius teigė, kad gali komentuoti tik paminklo J. Basanavičiui klausimą.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius penktadienį dalyvavo apklausoje Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT). Apie tai paskelbė pats meras tiesioginės vaizdo konferencijos metu socialiniame tinkle “Facebook”.

 „Šiandien turiu savotišką susitikimą, susitinku su tyrėju visiems labai svarbioje byloje dėl Eligijaus Masiulio ir teisybės nustatymo, ko mes visi labai laukiame. Vakar paskambino tyrėjai, sakė domėsis dalykais, kurie iškelti. Man įdomu. Turbūt pašnekėsim apie Joną Basanavičių, nes daugiau nieko ypatingai negaliu pasakyti, kuo galėčiau būti susijęs. Dėl J. Basanavičiaus, jeigu visiems įdomu, ar spaudė kažkas, ar nespaudė, tai prieš einant pas tyrėją visiems noriu pasakyti, kad E. Masiulis niekada nespaudė. Apskritai jeigu kas nors mane ir bandė spausti, tai turbūt suprato, kad spaudimo rezultatai yra nuliniai“, - teigia meras.
Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis yra įtariamas kyšio ėmimu iš „MG Baltic" viceprezidento Raimondo Kurlianskio. Pareigūnai įtaria, kad pinigai buvo sumokėti už koncernui palankių sprendimų priėmimą. Tarp šių sprendimų figūruoja magistralinio kelio Vilnius-Utena rekonstrukcija, Vartojimo kreditų įstatymo priėmimas Seime ir paminklo J. Basanavičiui vietos parinkimas - tai jau Vilniaus savivaldybės kompetencija.
 
STT įtarimuose nurodyta, kad E. Masiulis pokalbių su R. Kurlianskiu metu esą buvo įsipareigojęs paveikti Vilniaus miesto tarybos narius, kad iš tarybos posėdžių darbotvarkių išnyktų klausimas dėl paminklo Vasario 16 d. akto signatarui daktarui J. Basanavičiui statymo. Savivaldybė norėjo, kad jis turėtų būti statomas prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos, kur 1905 m. įvyko Didysis Vilniaus Seimas. Kaip skelbia pati savivaldybė, sprendimas statyti paminklą prie Filharmonijos buvo priimtas dar prieš korupcijos skandalą ir jo keisti niekas neketino.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris atbėga pas girininką:
– Ar nematėte mano šuns?
– Mažo, geltono?
– Taip.
– Su baltomis letenėlėmis?
– Taip.
– Ir su maža uodegėle?
– Taip.
– Ne, nemačiau.