Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, urm   |   2019-07-31

Ministras L. Linkevičius susitiko su iš Kazachstano sugrįžusiais „Misija Sibiras 2019“ dalyviais

  
Ministras L. Linkevičius susitiko su iš Kazachstano sugrįžusiais „Misija Sibiras 2019“ dalyviais
© URM

Liepos 29 dieną laikinai einantis pareigas užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su „Misija Sibiras‘19“ dalyviais, kurie grįžo iš ekspedicijos Kazachstane. Šiais metais šešiolikos žmonių komanda planavo vykti į Krasnojarską, tačiau antrus metus iš eilės sulaukė neigiamo atsakymo dėl vizų vykti į Rusiją.

„Laimei, projektas gyvuoja. Sugrįžote į Lietuvą sėkmingai įvykdę ypač svarbią misiją, kuri turi prasmę kiekvieno iš jūsų gyvenime, taip pat ir Lietuvos istorijai. „Misijos Sibiras“ veikla yra prisilietimas prie tautos tragedijos“, – sakė ministras L. Linkevičius.
„Misija Sibiras“ komanda šiemet aplankė lietuvių kalinimo ir tremties vietas Karagandos ir Jekibastūzo apylinkėse, ieškojo kapų Nur Sultano kapinėse. Misija aplankė 18 kapinių ir sutvarkė apie 120 lietuvių kapų, pastatė du kryžius ir du koplytstulpius.
 
Susitikime su ministru ekspedicijos dalyviai pasidalijo jautria istorija apie Karagandoje surastą kapą, kuriame palaidota vos 8 mėnesių sulaukusi 93 metų politinio kalinio Jurgio Dirvonskio dukra Nijolė.
 
Dalyviai turėjo tik 70 metų senumo kapo nuotrauką, o žemėlapį atstojo J. Dirvonskio prisiminimai. „Misijos Sibiras“ projekto vadovai išsakė padėką Kazachstano ambasadai Vilniuje ir kelionėje sutiktiems Kazachstano gyventojams.
 
Kaip ir pernai, komandai visos ekspedicijos metu ypač padėjo Lietuvos garbės konsulas Karagandoje Vitalijus Tvarijonas.
 
Tikslių duomenų nėra, bet manoma, kad Karlago lageriuose Kazachstane galėjo kalėti apie 90 tūkstančių tautiečių. Kazachstane iki šiol gyvena maždaug 5 tūkstančiai lietuvių, dauguma jų – ištremtieji ar buvę politiniai kaliniai.
  

Žymos: Misija Sibiras, Linas Linkevičius, tarptautiniai santykiai, kazakstanas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Parke sėdi du pensininkai.
– Kas naujo? – klausia vienas.
– Nieko, nebent tai, kad sėdim ant šviežiai dažyto suoliuko, – atsako kitas.